Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Jarek KοIaѕa

InsERT
 • Ilość treści

  224
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

O Jarek KοIaѕa

Ostatnio na profilu byli

1000 wyświetleń profilu
 1. Faktycznie jest problem z tą metodą w wersji 21, który zostanie poprawiony w najbliższej wersji. Jeśli ktoś potrzebuje wcześniej to proszę o kontakt na priv.
 2. Synchronizacja powinna zachowywać większość ustawień wprowadzonych przez użytkownika. Głównym jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej liczby kolumn powiązanych o odpowiednim typie. Z ta precyzją to nasz wpadka i zostanie to poprawione. Jeśli kolumna jest typu bit to ma automatycznie typ boolowski i jest reprezentowana fajką. Wystarczy więc konwersja w zapytaniu na bit. SELECT [Id] ,[Symbol] ,[Nazwa] , SerwisAukcyjny , CAST(Uwagi as bit) , Uwagi FROM [ModelDanychContainer].[Asortymenty] [EDIT] Jeszcze przyszło mi do głowy rozwiązanie na dziś. Ponieważ konfiguracja kolumn jest tworzona na podstawie cech źródła danych to można wymusić domyślną precyzję w danej kolumnie, pozbywając się efektu "resetowania" precyzji przy synchronizacji kolumn, np: CAST(CenaEwidencyjna as decimal(18,6)) AS Cena
 3. Nie ma innej możliwości. Najszybsza alternatywa to wykonanie bezpośrednio poleceń SQL usuwających odpowiednie wpisy z tabeli ModelDanychContainer.DaneAsortymentowDlaPodmiotu. Dokumentacja struktury bazy danych jest dostępna w SDK oraz w pomocy.
 4. C:\Program Files (x86)\InsERT\nexo Samo wysyłanie pobiera tylko hasło do e-archiwizacji z bazy danych. Potem wysyła gotowe archiwum.
 5. To jest do zbadania. To jest pierwszy taki sygnał. Jak rozumiem, aby wznowić wysyłanie drugiego archiwum nie trzeba było nic ubijać.
 6. Powinien raczej być wdzięczny... No, ale cóż. Na pewno przyczyniły się też do tego zmiany struktur, ale niestety było to konieczne w związku z RODO.
 7. Wszystkie potrzebne pliki można zawsze pobrać z odpowiedniego katalogu Deployments. SDK ma za zadanie tylko ułatwić tworzenie rozwiązań. Jakby więc znikła w którejś wersji to wiadomo co zrobić. Co do problemów to należałoby to dokładnie prześledzić. Posprawdzać referencje realnie wkompilowane w moduły, użyć Fusion Loga, żeby zobaczyć co się dzieje w czasie uruchamiania, czyli co i skąd jest ładowane. Bardzo pomaga też debuggowanie. Niestety, w skrajnych przypadkach, zajmuje to długie godziny.
 8. Staramy się dostarczać w SDK wszystko co jest potrzebne do uruchomienia.
 9. Ja używam tej samej wersji w trakcie debugowania w VS 2017: Ważne jeszcze co tak naprawdę jest ładowane i skąd.
 10. Jest sprawdzana przy połączeniu. Gdy się podaje zakres funkcjonalny z jakiego będzie się korzystać (Subiekt, Rachmistrz, ...).
 11. GC.Collect(); https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/xe0c2357(v=vs.110).aspx Jeśli nie można się zalogować to niepoprawny jest użytkownik lub hasło.
 12. AsortymentDlaKtoregoDostawcaPodstawowy - Jeśli dane asortymentu dotyczą dostawcy podstawowego, to połączenie wskazuje asortyment. var daneTowaruDlaDostawcy = towar.Dostawcy.Dodaj(podmiotDoDodania); daneTowaruDlaDostawcy.AsortymentDlaKtoregoDostawcaPodstawowy = towar.Dane;
×