Skocz do zawartości

NEXO nie pozwala drukować paragonów, błędna REZERWACJA?

Polecane posty

Witam!

Sytuacja taka:

NEXO - towar o stanie 1 szt., rezerwacja 2 szt. / czyli jakby -1

SELLO - próba wystawiania dok. końcowego na 1 szt. - faktura

RAPORT SELLO - ...Niewystarczająca ilość towaru na magazynie...

 

Żeby zrobić fakturę trzeba PM przyjąć dodatkową sztukę towaru, tak żeby w NEXO było tyle ile zarezerwowanych, a nie tyle ile potrzebnych do magazynu, czyli do stanu 0 szt. do dyspozycji.

Po zrównaniu stan NEXO = ilość ZAREZERWOWANYCH można zrobić fakturę.

Po dokumencie spokojnie można usunąć 1 szt. towarów do sytuacji: NEXO towar 0 szt. / rezerwacja 1 szt.

 

Wg mnie to błąd (powtarza się cyklicznie), bo niby dlaczego NEXO nie może zrobić paragonu na 1 szt. mając 1 szt. na stanie?

(oczywiście NEXO 21, bo 22 nie działa z Sllo)

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN na NEXO napisał:

Wg mnie to błąd (powtarza się cyklicznie), bo niby dlaczego NEXO nie może zrobić paragonu na 1 szt. mając 1 szt. na stanie?

Program nie pozwoli wydać towaru, ponieważ tak jak Pan pisze  - jest rezerwacja stanu, więc towaru zarezerwowanego program wyda właśnie ze względu na rezerwację.

Link to postu

GT tak nie działa. Wg mnie błąd robi NEXO. Bo jest 1 szt. na stanie i chcemy tą jedną sprzedać a występuje niesłuszna blokada ze strony NEXO! 

A jeśli ktoś mi zarezerwuje 100 szt. a ja zrobię ZK, i jestem umówiony z klientem, że po zaksięgowaniu wpłaty czas realizacji to np. 5 dni (bo muszę kupić towar), to NEXO będzie blokowało sprzedaż? Coś nie tak, i podpada pod poprawkę w NEXO.

Link to postu

Konsultowałem temat z Bartkiem Rosą i otrzymałem informację, że podczas zbiorczego generowania dokumentów z Sello nie da się tego obsłużyć. Jedynie przy tworzeniu ręcznym w GT w momencie, gdy wyświetla się okno dokumentu można pominąć rezerwację towarów. W przypadku nexo jest problem technologiczny, bo nie da się obecnie wyświetlić okna w nexo z poziomu Sello. Będzie to dostępne dopiero po wypuszczeniu nowego synchronizatora, nad którym trwają prace.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...