Skocz do zawartości

Dodatkowa numeracja FS w Nexo

Polecane posty

Witam,

jest taka możliwość: należy przygotować oddzielny rejestr numeracyjny dla dokumentów z "innego źródła" (Konfiguracja -> Rejestry numeracyjne) i przed ich wprowadzaniem, ustawić go w Konfiguracja -> Typy dokumentów -> [Wybrany typ dokumentu dokument] -> pole "Rejestr numeracyjny". Po zakończeniu ich wprowadzania, należy powrócić do "normalnego" rejestru w Typach dokumentów.

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN KLIMEK napisał:

Dzięki. Jest to rozwiązanie, chociaż nie automatyczne... Powrót do "normalnego" rejestru wymaga zapamiętania ustawień i wpisania ich ręcznie?

Trzeba wybrać i zatwierdzić wybór w typach dokumentów. W dokumencie nic ręcznie nie trzeba wpisywać.

 

1 godzinę temu, MARCIN KLIMEK napisał:

Rozumiem zatem, że nie ma opcji posiadania dwóch numeracji jednocześnie? Pewnie tylko drugi oddział (ale zwykłe nexo chyba nie ma tej opcji?)?

 

Jednocześnie nie. Rozdzielność numeracji jest możliwa per oddział.

Aby nie kontynuować rozważań teoretycznych, proszę opowiedzieć, jakie dokładnie ma Pan potrzeby (z przykładem), być może uda się zaproponować jakieś rozwiązanie.

Link to postu

W takim razie na pewno zadziała "ręczna" zmiana, jak opisałem w pierwszej odpowiedzi.

 

Jeśli nie korzysta Pan z faktur uproszczonych, to mogę jeszcze zaproponować wygodniejsze obejście, poprzez wykorzystanie faktur uproszczonych, które po odpowiedniej parametryzacji mogą zostać wykorzystane jako te "sporadyczne".

W tym celu proszę wejść w Konfiguracja -> Typy dokumentów -> Faktura uproszczona, tam zmienić tytuł dokumentu, ustawić sposób wskazania nabywcy jak pokazano poniżej (na niebiesko) oraz usunąć kontrolę wartości maksymalnej dokumentu (jeśli jest zaznaczona).

Numeracja1.png.9ed7ad22b5f6640faba558c9202de2c3.png

 

Proszę także wejść w edycję rejestru numeracyjnego faktur uproszczonych (zaznaczone na powyższym obrazku na czerwono, operacja dostępna w "hamburgerze") i wykonać tam zmiany tak, aby jego ustawienia wyglądały następująco:

 

Numeracja2.png.bb5273898f9021c3addfc61629f3a5dd.png

 

Po zapisaniu zmian, będzie Pan mógł wystawiać "normalne" faktury jak do tej pory, a te "sporadyczne" jako uproszczone.

Link to postu

Wydaje się, że o to chodziło. Muszę jeszcze poprawić wg siebie wzorzec wydruku.

 

Jeszcze jedna kwestia - dlaczego mimo wpisania w rejestrze numeracyjnym FU:

Ogólny numer początkowy: 1

wystawionej fakturze nexo nadało (bo nexo to "ono"?) nr 61?

 

PS

w nazwa mam: R/ROK/MIESIAC/nr

a opis jest: R/<Rok daty wystawienia dokumentu>/<Miesiąc daty wystawienia dokumentu>/<numer>

Link to postu
36 minut temu, MARCIN KLIMEK napisał:

Jeszcze jedna kwestia - dlaczego mimo wpisania w rejestrze numeracyjnym FU:

Ogólny numer początkowy: 1

wystawionej fakturze nexo nadało (bo nexo to "ono"?) nr 61?

 

Bez zaglądania w dane widzę dwie potencjalne przyczyny:

1) ma Pan już wystawioną fakturę uproszczoną o numerze 60 (może testowo?), w systemie nie zaznaczono wypełniania luk w numeracji i system nadaje pierwszy wolny numer czyli 61,

2) ma Pan zdefiniowaną szczegółową regułę numeru początkowego. 

W tym drugim przypadku proszę w edycji rejestru numeracyjnego dla faktury uproszczonej, w menu Widok przełączyć na "zaawansowany", a następnie sprawdzić w sekcji "Numery początkowe", czy nie ma zdefiniowanych oddzielnych reguł. Jeśli są - proszę je usunąć.

 

47 minut temu, MARCIN KLIMEK napisał:

PS

w nazwa mam: R/ROK/MIESIAC/nr

a opis jest: R/<Rok daty wystawienia dokumentu>/<Miesiąc daty wystawienia dokumentu>/<numer>

 

To są pola opisowe i nie są automatycznie aktualizowane po zmianie parametrów numeracji.

Link to postu

Ad. 1 - nie mam wystawionej żadnej FU od początku nexo, sprawdziłem w rejstrze sprzedaży

 

Ad. 2 - nie ma dodatkowych reguł

 

 

Ale chyba wiem już o co chodzi. W załączniku moje ustawienie. Powinno nadawać nr:

R rok/miesiąc/nr

i... tak nadaje, tylko, że nexo nie wpisuje "/" po nazwie miesiąca i wychodzi:

R 2017/61

nexo-nr0.jpg.066daaef2694ef9d00cded8d9d304d05.jpg

 

Szczerze mówiąc, nie wiem jakiej dokonać zmiany, żeby nexo wstawiało / przed nr faktury...

nexo-nr1.jpg.ec94fc32c61a3f19c38c69e9af901a12.jpg

Edytowane przez MARCIN KLIMEK
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...