Skocz do zawartości

Brak możliwości wyboru odbiorcy bądź płatnika z poziomu procesu ofertowego

Polecane posty

witam,

Zglaszam sugestie badz potrzebuje podpowiedzi bo dodajac nowy proces ofertowy nie moge zdefiniowac odbiorcy badz platnika tak jak to jest na fakturze, zamowieniu badz samej ofercie. Nie wiem jaki był zamysł programistow tworząc takie rozwiazanie ale wydaje sie on niedopracowany. Moge oczywiscie wystawic najpierw oferte i pozniej podlaczyc ja do procesu jednak jest to moim zdaniem i zdaniem uzytkownikow nieintuicyjne i powoduje wiecej klikniec co nie ułatwia pracy:). Prosze o uwzglednienie sugestii w przyszlych wersjach.

image.thumb.png.c94645e0fdbef2ae6732778487d32d66.png

 

 

 

 

Link to postu

Dzień dobry,

Podczas dodawania procesu ofertowego automatycznie może powstawać oferta, chyba, że na pierwszym etapie scenariusza procesu ofertowego ma Pan jako status oferty wybrane (brak). 

Podczas dodawania procesu ofertowego korzystając z górnego menu Oferta-->Otwórz aktualną ofertę (Ctrl+O) może Pan zobaczyć swoją ofertę i ustawić tam nabywcę, odbiorcę, płatnika.

Link to postu

Dzieki temat wyczerpany. Jednak przydalaby sie taka mozliwosc w oknie procesu ofertowego. 

Mam jeszcze kilka pytan:

1. czym sie rozni zrealizuj jako zamowienie od klienta i zrealizuj w zamowienie od klienta?

image.thumb.png.014401d3cc722911bb8eaf32527a52c1.png

 

2. Czy wystawienie dokumentu sprzedazy moze automaytcznie ustawiac zakonczenie procesu ofertowego jako sukces? Jest to dość oczywiste. Np taki scenariusz: oferta - zmowienie od klienta - dokument sprzedazy = sukces. I analogicznie czy mozna ustawić aby np oferta, do ktorej przez np 2 tyg nie został wystawiony dokument sprzedazy automatycznie ustawiała sie jako porazka? 

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz lub przekazanie do wdrozenia ostatniej sugestii. Mogloby to znacznie zautomatyzowac prace i poprawić wydajność pracy.

Edytowane przez Radek Szachnowski
Link to postu

1. Może Pan w  Konfiguracja --->Typy dokumentów ---> Oferta wybrać w Typ zamówienia Faktura pro forma i wtedy Zrealizuj w zamówienie będzie wystawiało Fakturę Pro forma.

pro_forma.png.bd5e9bca19c058e6e20115277da47c4e.png

 

2. Kiedy będzie sukces procesu ofertowego może Pan to zaplanować w scenariuszu procesu ofertowego. Np. ustawić, że dokument końcowy jest wystawiany na ostatnim etapie procesu ofertowego i wtedy jeśli zechce Pan przeprowadzić realizację procesu (a właściwie oferty podpiętej pod ten proces) w końcowy dokument to dostanie Pan komunikat jak niżej co będzie równoznaczne z zakończeniem sukcesem procesu ofertowego.

image.png.6de1c297012b8443be90b9d8f69be12d.png

image.png.baca8dab065c6e0aaa782df3e4b9e623.png

 

Co do automatu "na porażkę"- możemy rozważyć dodanie parametru, w którym byłaby możliwość ustawienia kiedy taka porażka ma nastąpić. Rozważamy również możliwość realizacji w dokumenty po zmianie etapu procesu ofertowego.  Np. proces ma 5 etapów. na etapie 2 jest zaplanowane ZK, na etapie 5 jest zaplanowane FS. Ustawiam na 3 - wystawia mi się ZK, następnie ustawiam na 5 i ZK realizuje mi się w FS. Od razu zaznaczam, że to są na razie wstępne plany i ich ewentualna realizacja na pewno nie wcześniej niż 2 połowa przyszłego roku. 

 

Link to postu

ad 1 dziekuje bardzo za informacje.

ad 2 Nie do konca chodzilo mi o taki scenariusz. Tzn zgadzam sie, ze jesli dokument koncowy wystawiamy z poziomu procesu ofertowego to wtedy mozna zakonczyc go sukcesem.

Jednak mamy program zewnetrzny, ktory na podstawie zamowienia zwraca nam przez sfere dokument sprzedazy (fakture badz paragon). W tym przypadku nie jestem w stanie ustawic automatycznego zakonczenia procesu. W moim przypadku musialby istniec mechanizm, ktory sprawdzałby czy na podstawie zamowienia (powstalego poprzez realizuj oferte jako zamowienie od klienta) powstal dokument sprzedazy. Jesli taki dokument sprzedazy by powstał to automatycznie proces ofertowy zmienia sie na zakonczony sukcesem. Tak to sobie wyobrazam. Analogicznie proces zakonczony porazką jesli taki dokument sprzedaży nie powstał w okreslonym czasie. 

 

Co do Pana sugestii i zmian jestem jak najbardziej za. Im wieksza automatyzacja tym lepiej;).

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Brak możliwości wyboru odbiorcy bądź płatnika z poziomu procesu ofertowego

Na chwilę obecną  jeśli ZK (wcześniej wystawione na podstawie OE) jest realizowane np do FS ale nie z poziomu oferty tylko z poziomu ZK to oferta nie wie o tym i nie zmieni jej się status.

Tak jak pisałem wcześniej temat mamy na uwadze, ale na pewno nie prędko.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...