Skocz do zawartości

SQL serwer - problematyczna wielkość bazy

Polecane posty

Witam
Ciekaw jestem opinii na temat ograniczeń Sql Express i sposobu rozwiązania.
Przykładowy Windows serwer Foundation, SQL Express 2014 z bazą założoną w 2016 NEXO Pro po imporcie danych z innego systemu szybko przybiera na wadze. Według wyliczeń krytyczną wielkość 10GB osiągnie w marcu 2019. Można oczywiście kupić runtime sql na 5 wykorzystywanych stanowisk i zapomnieć o tym ograniczeniu, zastanawiam się jednak czy jest to zasadne skoro to jedyne ograniczenie?. Wydajność systemu, szybkość działania jest zadowalająca, wielkość bazy przybiera w związku z dużą ilością dokumentów handlowo/magazynowych (hurtownia). 
Rozwiązanie z pełną wersją sql budzi moje niezadowolenie między innymi w związku z archiwizacją/zabezpieczeniem systemu. Aktualnie archiwum po spakowaniu to 1,5GB i jeszcze jest do przyjęcia ale co dalej?
Dlaczego mnie to martwi? kopia to nie tylko zabezpieczenie przed awarią również wypadkami losowymi, kradzież, zalanie, pożar.. miałem również w swojej historii ataki wirusów szyfrujących. Dlatego umieszczenie kopii w bezpiecznym miejscu poza firmą jest równie ważne, wystarczy spojrzeć na ofertę archiwum w chmurze by zobaczyć że przesłanie 3GB pliku nie wchodzi w grę nie tylko z względów finansowych ale często technicznych. 
Zacząłem się zastanawiać nad utworzeniem nowej bazy i wyeksportowaniem tam kartotek kontrahentów i towarów (nowy rok, inwentaryzacja..) rozrachunki księgowość mogła by sprawdzać w starej bazie, ok ale co z płacami? (Gratyfikant) co prawda pracowników kilkunastu i można wklepać podstawowe dane ale z pewnością o czymś się zapomni, nie weźmie pod uwagę i wystąpią problemy. 
Super by było gdyby można dokumenty dotyczące poprzednich okresów zarchiwizować i odchudzić bazę.
Chętnie wysłucham pomysłów na zmniejszenie rozmiaru bazy (NEXO)

Link to postu

No ja mogę powiedzieć, na przykładzie bazy z którą pracuje, że Runtime to znacząca różnica w wydajności, przy większych dokumentach nawet czterokrotna - główną mamy na runtime, developerską na express, dlatego jestem w stanie porównać, to widać gołym okiem. Co do przyrostu Pana bazy, to macie niesamowdnity przyrost - nadzoruje jedną z baz, ma ponad 2 lata, ponad 600 tyś pozycji dokumentów,  dużo załączników wynikających z FZ i ZK, i na dzień dzisiejszy backup bazy ma 5GB bez kompresji, z załącznikami. Nie wiem czy stosujecie tak dużo załączników? My stosujemy Filestream, jeśli chodzi o załączniki. Nie pamiętam, czy załączniki są liczone wtedy do wielkości bazy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...