Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] brak możliwosci wystawienia zaliczki od netto

Polecane posty

TEMAT 1

No właśnie, mamy potrzebę wystawienia faktury zaliczkowej w cenach od netto na firmę.

NEXO twierdzi jednak, że: " dokument zaliczkowy nie może być przeliczany w stawkach od wartości netto" chociaż teoretycznie przełącznik w formatce umożliwa wybór netto/brutto.

 

Przyjęło się zwyczajowo, że firmy operują od netto a dla osób fizycznych wystawia się dokumenty od brutto.

Akurat w w/w przypadku klient złożył nam zamówienie (podpisaliśmy umowę) uzgadniając ceny od netto.

 

Jak to obejść na tym etapie?

Czy dołożycie obsługę od netto w FL, kiedy? 

 

 

TEMAT 2

Z poziomu ZK można dołączyć WZ i WV.

Z poziomu FL można dołączyć tylko WZ.

 

Dobrze byłoby uspójnić powyższe i dołożyć możliwość dodania WV również bezpośrednio z poziomu FL.

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
Dnia 7.07.2017 at 13:56, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Czy dołożycie obsługę od netto w FL, kiedy? 

 

Nie damy takiej możliwości. Akurat w przypadku faktur zaliczkowych rozliczenie VATu musi zostać dokonane "od brutto" (wg algorytmu opisanego art 106b ust. 1 pkt 3 ustawy o PTU).

 

Dnia 7.07.2017 at 13:56, Użytkownik GT/NEXO napisał:

TEMAT 2

Z poziomu ZK można dołączyć WZ i WV.

Z poziomu FL można dołączyć tylko WZ.

 

Dobrze byłoby uspójnić powyższe i dołożyć możliwość dodania WV również bezpośrednio z poziomu FL.

 

Rzeczywiście jest niespójność, postaramy się ją wyeliminować w wersji 17.0.0.

Link to postu

Ad. 1

Nie wiedziałem ale sprawdziłem i faktycznie również w GT też jest tak, że gdy wystawię zamówienie zaliczkowe to jedyną opcją jest "od brutto".

Czy ten algorytm jest na pewno opisany w: art 106b ust. 1 pkt 3 ustawy o PTU ?

 

Ad. 2

Dziękujemy za wstępną obietnicę realizacji. 

Z poziomu ZK można byłoby też umożliwić wystawianie korekt do ostatniego dokumentu w łańcuchu (obsługa byłaby wygodniejsza).

 

 

Link to postu
11 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Nie wiedziałem ale sprawdziłem i faktycznie również w GT też jest tak, że gdy wystawię zamówienie zaliczkowe to jedyną opcją jest "od brutto".

Czy ten algorytm jest na pewno opisany w: art 106b ust. 1 pkt 3 ustawy o PTU ?

 

Wkradła się litrówka - 106f, ;) ust i pkt jak opisałem wyżej.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedz. Sprawdziłem i jest tak jak Pan mówi.

Temat zatem traktuję jako rozwiązany.

Konkluzja zatem z powyższego jest taka, że jeśli czujemy że po drodze będzie konieczność wystawiania FL, to zawsze musimy wyceniać towary usługi licząc od brutto.

 

Tak dla 101% wyjaśnienia tematu, rozumiem, że gdy wystawiamy bezpośrednio zwykłą FS, to nadal można to zrobić zasadniczo od brutto i od netto?

 

 

Link to postu
59 minut temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Tak dla 101% wyjaśnienia tematu, rozumiem, że gdy wystawiamy bezpośrednio zwykłą FS, to nadal można to zrobić zasadniczo od brutto i od netto?

 

Tak, ustawa o PTU dopuszcza obie metody, czyli zwykłe faktury można wystawiać zarówno od netto (art. 29a ust. 1 i ust.6 ustawy o PTU), jak i od brutto (art. 106e ust. 7).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...