Skocz do zawartości

Zmiana jednostki towaru

Polecane posty

mam problem z towarem, który przyjmowany jest w tonach a sprzedawany w kg. Chciałam zmienić aby przyjmować go też w kg ale nie mogę zmienić w ustawieniach bo wyskakuje mi komunikat, że jednostka podstawowa i pomocnicza muszą być różne, a jak chcę usunąć jednostkę pomocniczą to mam komunikat, że nie może być usunięta bo jest używana. Nadmienię że towar jest na magazynie(nie wiem czy jakby stan magazynowy był zerowy to bym mogła to poprawić?)

Link to postu

Proszę zgodnie z komunikatem zadbać o to, aby nazwy jednostek miary były różne, czyli proszę nadać na przykład trzecią nazwę "tmp" dla jednostki dodatkowej, a następnie poprawić jednostkę podstawową i dodatkową.

Uwaga - zmiana jednostki miary NIE zmieni ilości oraz cen nabycia towaru, więc należy wydać towar i przyjąć z nową poprawną cenę, nie można będzie też wykonać zwrotu tego towaru, gdyż wejdzie wtedy na magazyn z niepoprawną ceną.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Zmiana jednostki towaru
  • 2 tygodnie później...

tak się zastanawiam... bo ja zrobiłam tak że w dalszym ciągu mam podstawą jednostkę miary tonę , dodatkową mam kg i zaznaczyłam że jednostka sprzedaży inna niż podstawowa to też kg. Problem tylko w tym, że na paragonie w związku z tym cena jednostkowa też jest pokazana jak cena za 1 kg a nie za 1 tonę. ( trochę głupio to wygląda)

Jest na to jakaś inna metoda?  czy jest sens zmieniać podstawą jednostkę miary z tony na kg? 

 

 

Link to postu
Dnia 20.01.2019 o 09:50, M S napisał:

tak się zastanawiam... bo ja zrobiłam tak że w dalszym ciągu mam podstawą jednostkę miary tonę , dodatkową mam kg i zaznaczyłam że jednostka sprzedaży inna niż podstawowa to też kg. Problem tylko w tym, że na paragonie w związku z tym cena jednostkowa też jest pokazana jak cena za 1 kg a nie za 1 tonę. ( trochę głupio to wygląda)

Jest na to jakaś inna metoda?

To może zacznij od początku, jak należy i opisz problem, a nie tylko jego rozwiązanie.

 

Dnia 20.01.2019 o 09:50, M S napisał:

czy jest sens zmieniać podstawą jednostkę miary z tony na kg? 

Skąd ktoś ma wiedzieć skoro to Ty chcesz dokonać zmiany, a nie opisałaś dlaczego ?

Nadmienię, że jeśli to towar podlegający akcyzie to zgodnie z informacjami w pomocy do programu jednostką podstawową musi być tona...

Link to postu

Po zmianie przepisów, na fakturze sprzedaży musi być sprzedaż węgla w kg.  Jednostkę podstawową mam wpisaną tonę, ale dodatkową jednostkę mam ustawioną na kg.

Największy problem mam z wyliczeniem akcyzy, bo przy zaznaczeniu opcji że jednostka sprzedaży będzie inna niż podstawowa to program zaczyna inaczej mi zaokrąglać!

i tak: jak akcyza jest 30,46 to mi subiekt liczy od 30,50 zł.

z tymi cenami jednostkowymi sobie poradziłam - ustawiłam w programie żeby na fakturach nie pokazywały się ceny jednostkowe.

Link to postu
Dnia 21.01.2019 o 15:59, M S napisał:

Po zmianie przepisów, na fakturze sprzedaży musi być sprzedaż węgla w kg.  Jednostkę podstawową mam wpisaną tonę, ale dodatkową jednostkę mam ustawioną na kg.

Tak  jest od bardzo dawna i tak działają programy Insertu - jeśli jednostką podstawową będzie tona to program przeliczy i pokaże ilość w kilogramach bez potrzeby stosowanie jednostek dodatkowych... Jeszcze raz polecam zapoznać się z pomocą do programu i jego funkcjonalnościami i założeniami.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...