Skocz do zawartości

Oferty Gestor nexo

Polecane posty

Witam. Niedawno zakupiłem gestor nexo i subiekt nexo i na starcie mam jeden uciążliwy problem a mianowicie podczas tworzenia oferty i "przekopiowaniu" tekstu do zakładki informacje wstępne/końcowe nie pokazują się one w wygenerowanym pliku PDF natomiast w podglądzie już tak, jeżeli wpiszę tekst z ręki to widnieje on na wygenerowanym PDF'ie lecz jest to strasznie uciążliwe pisząc specyfikacje do produktu. Odnalazłem stary temat dotyczący wersji 20.0 w którym było napisane ze w następnym update zostanie to naprawione lecz posiadam wersje 23.0.1 i nadal błąd ten występuje.

Proszę o pomoc.

Link to postu

Niestety widzę, że problem powrócił, chociaż w nieco innej formie. Faktycznie jest problem z wygenerowaniem pliku PDF, zapisem do biblioteki załączników czy zapisem do folderu, gdy tekst w informacjach wstępnych lub informacjach końcowych jest w formacie RTF (nie ważne czy jest kopiowany czy też nie). Podgląd wydruku i wydruk na drukarkę działa bez problemów. 

Przyglądniemy się temu tematowi i spróbujemy rozwiązać problem do najbliższej wersji. Być może wystarczy zmiana we wzorcu - wtedy dostarczymy Panu poprawny wzorzec.

Na chwilę obecną bardzo proszę w informacjach wstępnych i końcowych używać formatu: Zwykły tekst lub drukować do PDF za pomocą wirtualnej drukarki PDF. 

 

Link to postu

Właśnie problem występuje nie tylko w RTF ale w zwykłym tekście też, wczoraj testowałem cały moduł Ofert poprzerabiałem szablony wydruku i problem występuje w zwykłym szablonie i w graficznym.

 

Do tego zauważyłem że nawet jak wpisuje z ręki to w informacjach końcowych/początkowych  ucina w pdf'ie 2-3 ostatnie linie przez co na końcu tekstu trzeba wstawiać 2-3 entery aby wyświetliło się wszystko poprawnie w wygenerowanym pdf'ie 

Edytowane przez Piotr Adamiec
Link to postu

Tak jak pisałem wcześniej sprawdzimy temat tych wzorców i dam Panu znać (prawdopodobnie jeszcze dziś).

Z naszej szybkiej analizy wynika, że są następujące problemy:

Wzorzec OE_Standard
- RTF - brak widocznych w pliku informacji końcowych, Informacje wstępne są widoczne ale są ucinane ostatnie linie;
- Zwykły tekst - Informacje wstępne brak zawijania wierszy

Wzorzec OE_Grafika
- RTF - Ucinane ostatnie linie w informacjach wstępnych i końcowych
 

Link to postu

Wczoraj przesłałem Panu w prywatnej wiadomości poprawiony wzorzec Oferty (poprawka zostanie uwzględniona w wersji 25). Niestety nie udało nam się jeszcze rozwiązać problemu z ucinaniem końcówek, będziemy nadal próbować.

Gdyby ktoś jeszcze potrzebował poprawionego wzorca to zamieszczam również tutaj: OE standard.mrt

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

jest podobnie ale wstawia inne znaczki.

Według opisu jaki tam mamy zamieszony powinny być kropki a nie kwadraciki 

dokument na etapie edycji wygląda tak:

image.png.b53cdffc2e41c34205b18c12ae484b55.png

 

podczas wydruku, dokument drukowany z oryginalnego wbudowanego wzorca wygląda tak

image.png.e8b4c1f91f1636c798c0db94d4fcb567.png

 

drukowany z Naszego wzorca, utworzonego na podstawie oryginału wygląda tak:

image.png.c8bcd60e323aab3c955ec916c3602ea4.png

 

jest to niezależne od tego czy drukujemy drukarką .pdf czy zapisujemy plik jako pdf.

 

W jaki sposób mogę wysłać do Pana wzorzec?

 

 

 

Edytowane przez Michał S
Link to postu

To co mogę na tę chwilę powiedzieć to popsuły się punktatory, a raczej ich wygląd
zamiast 

  • na wydruku jest 

Na chwilę obecną może Pan skorzystać z jakiegoś innego sposobu wypunktowania i wtedy problem nie będzie widoczny.

Niestety nie wiem co się dzieje na Pana zmodyfikowanym wydruku i obawiam się, że analiza może trochę potrwać. Postaram się Panu przesłać zmodyfikowany wzorzec lub wskazówki jak sobie z tym poradzić. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...