Skocz do zawartości

Czy jest w planach implementacja rachunków?

Polecane posty

Witam,

tak jak w tytule posta. Subiekt123 bardzo mi się podoba ale księgowy sugeruje abym wybrał coś gdzie mogę wystawiać rachunki, fajnie byłoby gdyby była taka możliwość albo przynajmniej taka modyfikacja dokumentu aby "udawał" on rachunek - oczywiście modyfikacja szablonu bo w innych systemach rachunki są lub da się tak zmodyfikować templatkę dokumentu że faktura to tak naprawdę rachunek tylko trzeba przypilnować aby na rachunku nie było rzeczy które nie mogą się na nim znajdować.

 

Pozdrawiam.

Link to postu

Zgodnie z ustawą o VAT od 1.01.2014 "nievatowcy" mogą wystawiać faktury, przy spełnieniu wymagań z art. 106e ust. 4 pkt 3 - czyli faktura nie zawiera informacji o stawce vat, sumie sprzedaży z podziałem na stawki i kwocie podatku od sumy sprzedaży z podziałem na stawki. Powinni za to zawrzeć adnotację o podstawie zwolnienia z podatku.

W Subiekcie 123 można to osiągnąć ustawiając w danych podatkowych, że firma nie podlega podatkowi VAT oraz wskazując podstawę zwolnienia, czyli:

1. Wchodzimy do konfiguracji

2. Wchodzimy do Podatek VAT w sekcji Firma

2019-01-16_11h15_33.png.0047d6bebfbb817cf05d0cd437fbc2aa.png

3. Usuwany znacznik przy "Czynny podatnik VAT"

4. Wybieramy podstawę zwolnienia

2019-01-16_11h14_08.png.b7c3384eb1f546dde1071a57c70f1617.png

 

W związku z powyższym stosowanie Rachunków przez "nievatowców" nie jest już wymagane, więc w Subiekcie 123 nie mamy w planach dokładania takiego typu dokumentu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...