Skocz do zawartości

Ewidencja czasu pracy: godzina rozpoczęcia i zakończenia czasu pracy

Polecane posty

Witam , pierwszy raz na forum

Od niedawna jestem użytkownikiem programu Kadry i Płace @ Nexo. Proszę o jakieś wskazówki dot. ewidencji czasu pracy, a dokładnie  wprowadzania godzin rozpoczęcia i zakończenia czasu pracy.

Wiem jak wpisywać w systemie godziny rozpoczęcia i zakończenia czasu pracy dla poszczególnych pracowników w poszczególnych dniach, ale oczekuję, że system ma możliwości, które pozwolą  maksymalnie ograniczyć potrzebny do tego  czas pracy, bo na obecny stan mojej wiedzy to czuje to tak: MASAKRA!

Podaję właściwości naszej firmy: kalendarz czasu pracy: jeden;  ilość pracowników: ok. 40;  ilość działów:4; harmonogram czasu pracy: tygodniowy (różne godziny rozpoczęcia pracy w ramach działu).  W ewidencji spodziewam się możliwości : podania godzin pracy od-do dla wybranych (np. zaznaczonych) pracowników, dla zakresu dni od do. Jeszcze raz proszę o pomoc i jakie wskazówki.

Link to postu

Dziękuję za tak szybką odpowiedź,

Przeanalizowałam ten wątek. Mam kalendarz z opcją rozliczania obecności: zbiorczo. Ze względu na ustawiony wyjątek: 12-11-2018 - wolny dzień nie mogłam zmienić w kalendarzu rozliczanie obecności szczegółowo wobec tego utworzyłam nowy kalendarz przez: powiel. Jednak dalej nie mogę zmienić ustawienia ponieważ nadal pojawia sie komunikat o istniejących wyjątkach lub cyklach.(w załączeniu print-screen). I pytanie dlaczego w bloku Kontrola norm dane wyświetlaja sie czerwona czcionką, czy dlatego że aktualnie mam przyporządkowany do umów inny kalendarz ?

kalendarz.thumb.png.376d15101a73ddc7c0a6ce81c36966a0.png

Link to postu

Nie można zmienić sposobu rozliczania nieobecności jeśli kalendarz był choć raz użyty w umowie. Jeżeli chcemy przejść z rozliczania zbiorczego na szczegółowe to NA PEWNO musimy stworzyć nowy kalendarz. W kontekście zmian, które planujemy w wersji 25 (umożliwienie rejestrowania godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy także w kalendarzu zbiorczym może można by się wstrzymać z tym definiowaniem nowych kalendarzy).

Normy są źle wyświetlane ponieważ cykl kalendarza jest źle zdefiniowany - pierwszym dniem jest piątek, a cykl wygląda na zwykły - poniedziałek do niedzieli.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...