Skocz do zawartości

Schemat dekretacji eksploatacja 75 %

Polecane posty

Dzień dobry,

 

próbuje ustawić schemat dekretacji dla podatnika VAT, rozliczającego podatek VAT od paliwa w wartości 50% i jednocześnie od pozostałych 50% VAT i kwoty netto odliczane jest 75% do KPiR.

Czyli dla przykładu:

Faktura: 100,00 netto 23,00 VAT

Schemat:

- w rejestrze VAT: odliczenie 11,50 (czyli 50%)

- w KPIR: 83,62 (wyliczenie z 100+11,50= 111,50 -> 111,50*0,75= 83,62)

Czy ktoś już próbował stworzyć taki schemat ? korzystamy z OCR i otrzymujemy faktury w trybie komunikacji off-line.

 

 

Link to postu
Dnia ‎2019‎-‎02‎-‎14 o 10:30, Rafał Kiliman napisał:

Ja skasowałem stary schemat, po czym załadowałem go ponownie z wzorcowych i jest już zaktualizowany.

Dnia ‎2019‎-‎02‎-‎22 o 02:16, Krzysztof Skrzypiec napisał:

Witam,

Wgrałem schemat wzorcowy z odliczeniem 75% kosztów i niestety u mnie to nie działa.

Co trzeba ustawić w schemacie dekretacji żeby było ok z tym paliwem?

Proszę o przesłanie print screen schematu, ten wbudowany nie działa

 

Witam, 

Jeżeli w czasie wgrywania ustawiona była data ... - … - 2019 i okres obrachunkowy 2019, to wszystko jest poprawnie. Schemat ustawił się zgodnie z nowymi przepisami. Należy tylko dodatkowo w schematach dekretacji ustawić kolejność wykonywania przyciskając prawy przycisk myszy stojąc na nowo wprowadzonym schemacie. Ten dot. samochodów musi być jako pierwszy 

Pozdrawiam

 

5c73b4a1e159f_Przechwytywanierachmistrz.JPG.12828f620decf208315aa6c14fa7c80f.JPG

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry.

Dnia 15.04.2019 o 18:24, Iwona Gargała napisał:

no tak problem był w schemacie , ale teraz powstał inny problem,  jak dodać schemat dla kosztów eksploatacji do listy wyboru?

Prawdę mówiąc trochę się zgubiłem. Do listy wyboru można dodawać szablony VAT; czym one są jest wyjaśnione tutaj:

Jak stworzyć i wykorzystać szablon VAT sprzedaży/zakupu w programie Rachmistrz nexo?

Czym są schematy dekretacji jest wyjaśnione tutaj:

Czym są i do czego służą schematy dekretacji w programie Rachmistrz nexo?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...