Skocz do zawartości

E-sprawozdanie podpisy członków zarządu

Polecane posty

Witam,

Mam w biurze rachunkowym klienta - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zarząd wieloosobowy więc wszyscy członkowie muszą podpisać e-sprawozdanie. Niestety jeden z członków zarządu przebywa za granicą a inny mieszka w innej części kraju. Czy wypełnione i podpisane przeze mnie sprawozdanie mogę wyeksportować z Rewizora nexo i przesłać do podpisu a następnie zaimportować i wysłać do KRS? Czy można uniknąć kosztownej podróży członków zarządu do biura rachunkowego w celu złożenia podpisów elektronicznych?

 

Piotr

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Scenariusze postępowania z e-Sprawozdaniami w Rewizorze nexo 24.1.0:

Do e-KRS:

  1. Wypełniamy w nexo
  2. podpisujemy podpisami kwalifikowanymi w nexo
  3. Jeżeli osoba podpisująca nie ma dostępu do nexo bądź chcemy podpisać poprzez ePUAP, to eksportujemy do pliku XML (zobacz uwagi)
  4. podpisujemy zewnętrznym podpisem kwalifikowanym bądź ePUAP
  5. Składamy do e-KRS

Do KAS (urzędu skarbowego):

  1. Wypełniamy w nexo
  2. Podpisujemy podpisami kwalifikowanymi
  3. Jeżeli osoba podpisująca nie ma dostępu do nexo bądź chcemy podpisać poprzez ePUAP, to eksportujemy do pliku XML (zobacz uwagi)
  4. podpisujemy zewnętrznym podpisem kwalifikowanym bądź ePUAP
  5. Importujemy z powrotem do nexo
  6. Wysyłamy podpisując podpisem kwalifikowanym osoby wysyłającej.

Uwaga:

Jeżeli e-Sprawozdanie ma być podpisane różnymi podpisami (podpis kwalifikowany i ePUAP) należy bezwględnie zadbać o to by w pierwszej kolejności złożone zostały podpisy ePUAP a na końcu podpisy kwalifikowane. Podpisywanie na końcu podpisem ePUAP "psuje" złożony wcześniej podpis kwalifikowany.

Edytowane przez Roman Budzisz
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...