Skocz do zawartości

Walidacja nieobecności użytkownika podczas zapisywania działania

Polecane posty

Na początku dodam, że to w sumie nie błąd, a prawdopodobnie odpowiednie ustawienie konfiguracji.

Gestor zawsze sprawdza przed zapisaniem działania, czy dany użytkownik nie jest przypadkiem na urlopie. Ponieważ ja przy każdej aktualizacji tworzę działanie, to widzę i sprawdzam kogo nie ma. Od jakiegoś roku zauważyłem, że pewnego użytkownika nie ma przy każdej aktualizacji - przypadek? Nie sądzie :)

image.png.7affdb42328053624f289bb11d88f580.png

Więc postanowiłem sprawdzić jego listę absencji, no i ostatnia była w 2017, więc troszkę zgłupiałem. Śledząc dalej, zauważyłem, że umowa także zakończyła się w 2017 roku. Okazało się, że użytkownik przeszedł na samozatrudnienie i wystawia nam po prostu fakturę co miesiąc :) No dobra, to teraz jak go prawidłowo skonfigurować, co by system przy działaniach nie marudził, ale użytkownik pozostał użytkownikiem takim, aby mógł widnieć na dokumentach, czyli pracownikiem. Mamy podobną sytuacje, z dziewczynami z księgowości, które są z zewnętrznej firmy, ale tam prawdopodobnie dlatego, że nie ma umowy, nie wskakują one do walidacji daty.

 

Link to postu
4 minuty temu, Igor Bernakiewicz napisał:

Czyli edycja użytkownika i zmiana typu na Inny

Wiem, domyślam się, ale przypominam, że ten pracownik u nas dalej pracuje i jeśli to zrobię, to nie będzie mógł wystawić na Siebie żadnego dokumentu, bo nie uzupełnia się pole Wystaw, np. w ZD.

Link to postu

Ok. Póki co, da się z tym żyć, ale zwracam uwagę na drobną nieścisłość. A powyższe rozwiązanie by je załatwiło, chociaż ja osobiście pomyślałbym o typie "kooperant", ponieważ B2B jest częstą formą zatrudnienia i można by to jakoś powiązać :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...