Skocz do zawartości

Przyjęcie wewnętrzne (PW), a deklaracja VAT 7.

Polecane posty

Witam

Na początku chciałbym się przywitać, bo jest to mój pierwszy post, do obecnej chwili korzystałem z informacji znalezionych na forum. Jednak pozwoliłem sobie otworzyć nowy temat ponieważ nie znalazłem na obecny mój problem pytań ani odpowiedzi. Otóż:

W styczniu wprowadziłem kilka produktów na stan w Subiekt na dokument PW (gratis, po wartości rynkowej netto), następnie importując dokumenty do Rachmistrz KPIR, wszystkie dokumenty przeniosły się zgodnie z prawdą :), oznaczone są jako Zakupy handlowe (poz.10)

Problem powstaje przy wyliczeniu deklaracji VAT 7. Nie widzę wartości z dokumentów PW w deklaracji Vat 7. Wartość netto z PW nie jest zawarta i wg. obecnych wyliczeń mam zwrócić do US podatek od pełnej wartości, a nie od wartości rynkowej netto po której dokonałem zakupu i wprowadziłem na PW. Czy dodatkowo muszę wpisać gdzieś wydatek?

Proszę o pomoc.    

Edytowane przez Tomasz Lipski
Link to postu
2 godziny temu, Maciej Kasprzak napisał:

Musiałby Pan dodać zapis do ewidencji VAT zakupu, żeby wykazać ten zakup w VAT 7. Dokument PW nie jest dokumentem zakupowym.

Tak, tylko że w przypadku ewidencji Vat zakupu, muszę podać numer dokumentu oraz wskazać dostawcę? Towar który chcę wprowadzić posiadam bez żadnego dokumentu, ponieważ jest to towar zakupiony kilka lat temu i nie jestem w stanie odnaleźć fv, a także chciałbym wprowadzić w przyszłości ewentualny gratis od mojego dostawcy na który również nie otrzymam fv.  

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...