Skocz do zawartości

Import do Gratyfikanta z Płatnika

Polecane posty

Dzień dobry. 

Próbuję importować dane z Płatnika do Gratyfikanta dla nowego podmiotu. Przy próbie zaimportowania pracowników wyskakuje mi błąd "Podany symbol jest już wykorzystywany przez inny podmiot. (Syngatura.PełnaSyngatura)" i Gratyfikant nie jest w stanie zaciągnąć danych. Nie rozumiem o co chodzi w tym błędzie i jak mogę rozwiązać ten problem. 

Baza Płatnika jest na Accesie. 

Pozdrawiam,

Piotr Piasecki

Link to postu

Dzień dobry.

Taki błąd może sugerować jakiś problem z konfiguracją symboli klientów. Takie problemy nie powinny się jednak pojawiać przy zakładaniu nowego podmiotu, dlatego najpierw chciałbym się upewnić, czy faktycznie jest to podmiot zakładany całkowicie od nowa? Jeśli byłoby to możliwe, to proszę spróbować założyć nowy podmiot jeszcze raz i sprawdzić czy błąd wystąpi ponownie.

Link to postu

Żeby uściślić: podmiot był wprowadzony od nowa na rewizorze przy okazji robienia sprawozdania finansowego, potem dodatkowo świeżo na Gratyfikancie - kadry za poprzedni rok zostały wprowadzone dowodami wewnętrznymi na potrzeby sprawozdania, i dopiero teraz chcemy odtworzyć pełne zapisy na potrzeby kadr i płac. Czyli mamy podmiot już na Rewizorze i chcemy odtworzyć na Gratyfikancie. 

Link to postu
Przed chwilą, Piotr Piasecki napisał:

Na zupełnie świeżym podmiocie w Gratyfikancie przed powiązaniem z Rewizorem import się udaje, czy można po utworzeniu tak oddzielnie podmioty na Gratyfikancie złączyć go z wprowadzonymi na Rewizorze danymi? 

Niestety, coś takiego raczej nie jest możliwe.

Czy w Rewizorze, przy ręcznej próbie dodania pracownika również występuje taki sam błąd?

Link to postu

Po tym jak udało mi się importować dane do pustego Gratyfikanta zobaczyłem, że cała gra nie jest warta świeczki, bo importują się jedynie bardzo podstawowe dane dot. pracowników, więc w sumie szybciej wprowadziłbym wszystko ręcznie. Niemniej Panie Łukaszu bardzo dziękuję za pomoc, po prostu do danych na Rewizorze ręcznie dodamy i odtworzymy sobie kadry i płace. To raptem 3 pracowników. Liczyłem na większy zakres importu - informacje o złożonych deklaracjach, płacach brutto, zaciągnięciu okresów choroby z ZUS RSA etc.  

Link to postu

Gratyfikant nexo jest raczej nastawiony na importowanie danych z innych systemów kadrowo-płacowych (całkowicie automatycznie umie to zrobić z Gratyfikanta GT). W takich programach są wszelkie dane jakie są potrzebne do płynnego rozpoczęcia pracy w nowym systemie.

W Płatniku w zakresie wypłat są wyłącznie informacje o składkach. Zupełnie brak informacji o podatkach (w tym o płacy brutto). Brak także danych, z których można wyliczyć zasiłek chorobowy czy wynagrodzenie urlopowe. Z kolei okresy absencji można by wykorzystać wyłącznie w świadectwie pracy.

Postanowiliśmy ograniczyć import tylko do danych pracowników - ale rzeczywiście użycie tej funkcji zaczyna przynosić wymierne efekty przy trochę większej (niż 3) liczbie pracowników.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...