Skocz do zawartości

Ulga na zakup kasy fiskalnej

Polecane posty

Dzień dobry.

Jak ująć w Rewizorze NEXO zakup pierwszej kasy fiskalnej, aby ulga automatycznie była uwzględniana w deklaracji VAT 7?  W bieżącym miesiącu mogę odliczyć tylko 1/4 przysługującej ulgi tj. 175 zł. Wiem, że mogę tą ulgę wpisać " ręcznie" do deklaracji, ale obawiam się, że wówczas deklaracja nie będzie zgodna z JPK.

Pomóżcie.

Link to postu

Dzień dobry.

Dnia 27.02.2019 o 19:45, Grażyna Sz napisał:

Jak ująć w Rewizorze NEXO zakup pierwszej kasy fiskalnej, aby ulga automatycznie była uwzględniana w deklaracji VAT 7?  W bieżącym miesiącu mogę odliczyć tylko 1/4 przysługującej ulgi tj. 175 zł. Wiem, że mogę tą ulgę wpisać " ręcznie" do deklaracji, ale obawiam się, że wówczas deklaracja nie będzie zgodna z JPK.

W pierwszej kolejności proszę włączyć widoczność transakcji nieaktywnych:

image.png.d5974cfd40d9294bd0f7110169f0fb25.png

 

Wówczas na liście dostępna będzie transakcja dot. zwrotu za kasę fiskalną:

image.png.39734ad7fdc7fa111391941254673bd7.png

Na stałe widoczność tej transakcji można włączyć w Konfiguracji, w słowniku Transakcji VAT.

Link to postu

Witam.

Plik JPK_VAT nie zawiera danych odnośnie ulgi za kasę. W Rachmistrzu nexo niestety nie ma metadanych odnośnie tych pól deklaracji - proszę może zdefiniować sobie transakcję, która swoją nazwą będzie sugerowała ulgę na kasę. Dokonać zapisu VAT z taką transakcją. Kwotę ulgi wpisać na deklaracji niestety ręcznie. Porównanie JPK_VAT z deklaracją będzie pozytywne, gdyż jak wspomniałem w JPK_VAT nie ma tych pól.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...