Skocz do zawartości

Subiekt 123 GT- program nie przelicza faktur z waluty obcej na PLN

Polecane posty

Witam, program subiekt 123 GT wcześniej potczas wystawiania faktur VAT dla kontrahentów zagranicznych w walucie obcej przeliczał automatycznie wartość faktury na PLN.

w miesiącu lutym 2019 ta funkcjonalność zaczęła się psuć jaz przeliczał a raz nie. Obecnie  wystawiając fakturę np w wartości 10 Euro poniżej na fakturze widnieje wartość 10PLN program nie przelicza z waluty obcej na PLN na fakturze widnieje kurs Euro, ale nie przelicza . Proszę sprawdzenie i naprawienie tej funkcjonalności.

Pozdrawiam

Marek Wysocki

mail. biuro.rachunkowe.marka@vp.pl

NIP 578-102-48-82

Link to postu

Czy chodzi o wydruk dokumentu? 

Na wydruku jest problem z dodatkową nieprawidłową wartością PLN, błąd ten usuniemy w najbliższej wersji poprawkowej.

 

Tymczasowo można wyłączyć drukowanie Wartości dokumentu w PLN.

Aby to zrobić, jeśli firma jest płatnikiem VAT

1. Wejść do Konfiguracja > Firma > Podatek VAT i odznaczyć "Czynny podatnik VAT"

2. Wejść do Konfiguracja > Parametry > Wydruki i w odpowiednich wzorcach odznaczyć opcję "Wartość dokumentu w PLN"2019-03-12_05h55_30.thumb.png.6cb4c9e012eca098a49f6ea00354d309.png

 

3. Wrócić do Konfiguracja > Firma > Podatek VAT i zaznaczyć "Czynny podatnik VAT"

 

Jeśli firma nie jest płatnikiem VAT trzeba wykonać jedynie krok 2.

Link to postu

Nie ma opcji w zakładce VAT że nie dotyczy i odwrotne obciążenie. Sprzedałam złom i musze tak wystawić fakturę i nie ma tej opcji. Po drugie pisałam już ze swojej zakładki że znikają mi po czasie wystawione faktury. Całe szczęście że miałam ja we wysłanym mailu bo nie pamiętałabym do kogo była wystawiona. Otrzymałam informację że żle filtry ustawione ale jakie filtry i jakie są prawidłowe ustawienia tego już nikt mi nie odpisał.

Link to postu
18 minut temu, Małgorzata Nawrocka napisał:

Nie ma opcji w zakładce VAT że nie dotyczy i odwrotne obciążenie. Sprzedałam złom i musze tak wystawić fakturę i nie ma tej opcji. 

Proszę na dokumencie zmienić Rodzaj transakcji (1) na Odwrotne obciążenie (2) 

2019-03-15_13h51_44.png.df1ac235a627fa59bbcbd3743b4b3211.png

19 minut temu, Małgorzata Nawrocka napisał:

Po drugie pisałam już ze swojej zakładki że znikają mi po czasie wystawione faktury. Całe szczęście że miałam ja we wysłanym mailu bo nie pamiętałabym do kogo była wystawiona. Otrzymałam informację że żle filtry ustawione ale jakie filtry i jakie są prawidłowe ustawienia tego już nikt mi nie odpisał.

Proszę o przesłanie w wiadomości prywatnej do mnie większej ilości informacji: numery dokumentów, kiedy to się stało itd. Postaram się sprawdzić co się stało.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...