Skocz do zawartości

Sesja kasowa - różnice? jak ustawić proces?

Polecane posty

Witam, ktoś mi wyjaśni niezgodność? Zamykam sesje kasową. 

1. Przeglądam operacje - XX rachunków i taka sama ilość na terminalu płatniczym. 

2. Przepisuje kwotę z terminala / sumuję kwoty z subiekta. Obie się zgadzają (poszczególne kwoty też). 

Daje zatwierdź... wyskakuje mi różnica na XXX zł? skąd to się bierze? czy jak nie otworzę sesji, zrobię operację, i otworzę po czasie? on to wlicza? 

 

Kiedyś rozliczaliśmy się w excelu i różni c prawie nie było, teraz w zasadzie nie ma dnia, aby stany gotówki / z terminala się nie zgadzały... Dziś sprawdzałem płatność po płatności i się zgadza, ale skądś bierze XXX zł? 

 

Jak poprawnie rozliczać sesje kasowe? Każdy kasjer ma oddzielną kasę...

Link to postu

Jeśli chodzi o kwoty, które wpisuje Pan podczas zamknięcia sesji to powinny być tam wpisywane kwoty, które znajdują się w kasie, w rozbiciu na poszczególne formy płatności. Stan środków, który jest wyliczony przez program na podstawie wystawionych dokumentów zobaczy Pan podczas otwartej sesji kasowej na zakładce Stan środków

image.thumb.png.f5c8fbfab5d1e567098df550c767cf05.png

Widoczne tam kwoty są porównywane z tym, co jest wpisywane podczas zamknięcia sesji kasowej i jeśli kwoty się różnią, program wyświetli odpowiedni komunikat, dodatkowo podczas zapisywania takiej sesji zapyta o to, czy wyliczyć różnice inwentaryzacyjne.

image.thumb.png.d70b3da6285fb7fccfb441179960b3ed.png

Na powyższych screenach widać, że dla formy płatności Dolar w kasie powinno być 148,47 USD, lecz jest 150 USD, więc jest nadwyżka 1,53 USD, czyli przez okres, w którym była otwarta sesja kasowa, zdarzyły się takie transakcje, po których np. klienci nie brali reszty, czy też kasjer za mało wydał.

Dnia 15.03.2019 o 18:56, Jakub Z napisał:

czy jak nie otworzę sesji, zrobię operację, i otworzę po czasie? on to wlicza? 

Nie, do sesji wchodzą tylko kwoty z operacji, które zostaną stworzone podczas otwartej sesji.

Tutaj znajdzie Pan artykuł e-Pomocy dotyczący obsługi sesji kasowych.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...