Skocz do zawartości

E-SPRAWOZDANIA

Polecane posty

dzień dobry, wygenerowałam sprawozdanie do KAS (Stowarzyszenie) i wysłałam podpisane sprawozdanie + metryka podpisana do następnej osoby - "eksportuj podpisane".

Następna osoba próbując podpisać sprawozdanie nie może tego zrobić. dlaczego??

"Mam problem z podpisaniem przesłanych plików. Po konsultacji z bratem doszliśmy do wniosku, że prawdopodobnie ma pani niewłaściwie skonfigurowany program do składania podpisów, obecna konfiguracja nie pozwala na dodawanie kolejnych podpisów, do podpisanych przez panią dokumentów"

czy ktoś też miał/ma taki sam problem?

Link to postu

Dzień dobry.

Tego nie zrozumiałem:

17 godzin temu, Izabela Dąbrowska napisał:

wysłałam podpisane sprawozdanie + metryka podpisana do następnej osoby - "eksportuj podpisane

czy pisząc "metryka" ma na myśli Pani metadane?

Realizacja powinna wyglądać następująco:

Generujemy e-sprawozdania, w metryce dołączamy potrzebne dokumenty. Jeżeli jest Pani osobą odpowiedzialną za sporządzenie sprawozdania, to może je Pani podpisać - jeżeli podpisem kwalifikowanym to bezpośrednio w nexo.

Uwaga!!!

Jeżeli złożony jest już podpis kwalifikowany, to żaden z kolejnych podpisów nie może być Profilem zaufanym.

 

Eksportuje Pani sprawozdanie "eksportuj podpisane", jeżeli złożyła Pani podpis. Przesyła Pani ten plik do pozostałych osób które muszą się podpisać. Następnie importuje Pani podpisane sprawozdanie do nexo.

Dopiero wówczas przechodzi Pani do metadanych i odpowiednio podpisuje, eksportuje, daje do podpisu innym i na koniec importuje do nexo.

 

Proszę dowiedzieć się co dokładnie jest wykonywane i komunikowane. Jaki podpis składany?

17 godzin temu, Izabela Dąbrowska napisał:

Mam problem z podpisaniem przesłanych plików. Po konsultacji z bratem doszliśmy do wniosku, że prawdopodobnie ma pani niewłaściwie skonfigurowany program do składania podpisów, obecna konfiguracja nie pozwala na dodawanie kolejnych podpisów, do podpisanych przez panią dokumentów"

Proszę dowiedzieć się co dokładnie jest wykonywane i komunikowane. Jaki podpis składany?

Link to postu

Metadane to cecha techniczna już samej wysyłki na bramkę KAS. Nie mamy wiedzy czy muszą podpisać wszyscy - ustawodawca przewidział taką techniczną możliwość nie określając w sposób jawny czy może podpisać tylko jedna. Z technicznego pkt widzenia, czy podpisze jedna osoba czy więcej to wysyłka dojdzie.

 

Proszę zwrócić uwagę na pkt 65 i 42 ze strony:

https://www.podatki.gov.pl/e-sprawozdania-finansowe/pytania-i-odpowiedzi/

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...