Skocz do zawartości

Źle wprowadzony towar jak to odkręcić ?????

Polecane posty

Chciałbym zapytać jak rozwiązać następującą sytuacje.

Robiąc inwentaryzację(wewnętrzną) zauważyłem, że przy wprowadzaniu faktury z grudnia źle wprowadziłem towar zapewne przeoczenie, towar D111G10A wprowadziłem 10 sztuk zamiast 5 sztuk a towar D110G10A 5 szt nie wprowadziłem a mam je na stanie.

Poprostu zamiast D110G10A wprowadziłem D111G10A(na zółto) cenę wprowadziłem odpowiednią tak jak na fakturze.

 

Przechwytywanie.thumb.JPG.087ac6ec94be77c15ca37c8375695daa.JPG

Pozycja 24 D111G10A(zaznaczone na żółto powinno być D110G10A po cenie jaka jest dla D110G10A powiedzmy 100) 

Pozycja 26 D111G10A (prawidłowo wprowadzone po ceie jaka jest dla D11G10A powiedzmy 200) 

Patrząc po informatorze D11G10A mam dwa przyjęcia tego towaru 5 szt za 100 i 5 sztuk za 200

Czy zrobić zwyczajnie rozchód wewnetrzny na 5 sztuk po cenie 100 i później przychód wewnętrzny ale już D110G10A po tej samej cenie i opisać jakoś to że błąd przy wprowadzaniu ?

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Link to postu

Wszystko zależy od tego, czy były rozchody na tym towarze i trafiło na te konkretne przychody z inwentaryzacji. Jeśli nie, to proszę odnaleźć Swoją inwentaryzację i w zakładce powiązane znaleźć PW - wchodzimy w to PW, poprawiamy ilości i ceny. Jeśli te konkretne partie były jednak w użyciu, to nie pozwoli zapisać takiego PW, wtedy rzeczywiście trzeba będzie zrobić RW i PW, tak jak Pan napisał.

Link to postu
18 minut temu, Radomił Ząbik napisał:

Wszystko zależy od tego, czy były rozchody na tym towarze i trafiło na te konkretne przychody z inwentaryzacji. Jeśli nie, to proszę odnaleźć Swoją inwentaryzację i w zakładce powiązane znaleźć PW - wchodzimy w to PW, poprawiamy ilości i ceny. Jeśli te konkretne partie były jednak w użyciu, to nie pozwoli zapisać takiego PW, wtedy rzeczywiście trzeba będzie zrobić RW i PW, tak jak Pan napisał.

Powiem tak, akurat ten towar co opisałem nie został rozchodowany w żaden sposób ale na tym PW było wiele innego towaru który został rozchodowany i dlatego mi to blokuje.

 

Link to postu
1 godzinę temu, Radomił Ząbik napisał:

Nie powinny blokować inne towary, jeśli się nie zmienia ich ilości, ale można to zrobić inaczej - na tej PW, proszę wybrać Koryguj i w ten sposób poprawić pozycję - powstanie dokument KPW :)

 

1 godzinę temu, Marcin KOŁODZIEJ napisał:

ale to pw mam wystawione automatycznie po prze fakturę zakupu czyli muszę tą fakturę skorygować ??

 

40 minut temu, Marcin KOŁODZIEJ napisał:

może lepiej rozchód i przychód wewnętrzny ?  tylko żeby ściągnąć po tej odpowiedniej cenie porostu wpisać czy to jakoś się wybiera ?

???

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...