Skocz do zawartości

Dekretacja z rejestru zakupu VAT do KPIR - kolumny, VAT bez odliczenia itd.

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Korzystam z Rachmistrza NEXO dopiero kilka dni i przesiadam się z GT.

 

Rachmistrz GT, w zależności od typu zakupu w ewidencji VAT (zakup/koszt) księgował dany wydatek albo w kolumnę zakup towarów albo w pozostałe koszty.

Również w przypadku gdy zaznaczałem "brak odliczenia VAT", to program automatycznie księgował do KPIR kwotę brutto.

 

W Rachmistrzu NEXO na domyślnych/wbudowanych schematach dekretacji, wszystkie zakupy (poza eksploatacją pojazdów) lecą do kolumny zakup towarów, niezależnie od ustawionego typu zakupu w ewidencji VAT.

Gdy zaznaczam "brak odliczenia VAT", program księguje w KPIR kwotę netto.

 

Czytając forum wiem już, że można tą funkcjonalność zrealizować poprzez zdefiniowanie schematów dekretacji.

ALE nie rozumiem, dlaczego tak podstawowe rzeczy nie są już w schematach domyślnie wbudowanych/dodawanych do bazy podmiotu przy jego tworzeniu?

 

Prowadzę niemałe biuro rachunkowe i jeśli mam te wszystkie schematy sam sobie powymyślać/poustawiać/przetestować i potem kopiować do 200+ podmiotów to jest to trochę przerażające ?

Link to postu

Przez Biuro Nexo można przenieść wzorce dekretacji z jednej "wzorcowej" firmy na wszystkie inne podmioty. Aczkolwiek zgodzę się, że wiele funkcji, które w GT były, w Nexo najzwyczajniej zniknęły, albo są w tak horrendalny sposób poukrywane i nieintuicyjnie zrobione, że ciężko się pracuje. Dopiero po naprawdę porządnym zapoznaniu się z funkcjonalnościami, wzorcami itd. i odpowiedniej ich konfiguracji mogę stwierdzić, że Nexo mimo wszystko jest pod wieloma względami lepsze niż GT (niestety pod niektórymi względami jest też gorsze).

  • Lubię to 1
Link to postu

Przydałoby się, żeby domyślnie było trochę więcej tych schematów dekretacji, żeby można było podstawowe rzeczy zrobić bez rzeźby i też mieć więcej przykładów do nauki.

Na forum są odnośniki do tworzenia schematów w Rewizorze ale ja na przykład chciałbym dany temat zobaczyć od początku do końca w Rachmistrzu bez domyślania się "co dalej".

Jak zobaczyłem pełny opis wszystkich pól z których można tam skorzystać to półka mi spadła ?

Link to postu
19 godzin temu, Paweł Margraf napisał:

Na forum są odnośniki do tworzenia schematów w Rewizorze ale ja na przykład chciałbym dany temat zobaczyć od początku do końca w Rachmistrzu bez domyślania się "co dalej".

Proszę spojrzeć na ten temat e-Pomocy ;) Są tu odnośniki do artykułów opisujących tworzenie różnych schematów.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...