Skocz do zawartości

Zmiana daty po jakiej ma być dokument księgowany do rejestru vat

Polecane posty

Witam,

Wiem, ze byl problem z zapisem w rejestrze vat na podstawie daty otrzymania badz zakonczenia dostawy.

Niestety dalej rachmistrz bierze pod uwage datę zakonczenia dostawy a nie date otrzymania. Jak to mozna zmienic? Czy mozna to zmienic zbiorczo dla wielu podmiotow (np. przez program biuro )?

Dziekuje uprzejmie za odpowiedz. Milego weekendu:)

data otrzymania.png

Link to postu

Witam, prosze o pomoc. Dzwoniąc na infolinie poradzono mi abym użył szablonu gdzie wybiore po ktorej dacie ma być wybierany miesiąc odliczenia. Wybieram date otrzymiania jednak efekt jest ten sam. Wciaz miesiac odliczenia mi sie zmienia ale tylko gdy zmieniam date zakonczenia dostawy a nie date otrzymania.

Prosze o pomoc w szybkim wyjasnieniu sprawy. wersja rachmistrza nexo pro 25.0.1

zmiana szablonu.jpg

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Zmiana daty po jakiej ma być dokument księgowany do rejestru vat

Dzień dobry.

Szablon VAT służy do wyznaczenia (zainicjowania) wartości w zapisie VAT. Stąd też, jeżeli szablon mówi "wyznacz miesiąc odliczenia na podstawie daty otrzymania", oznacza to, że po "Dodaj" zostanie wyznaczona data otrzymania (na podstawie daty wystawienia) a następnie wyznaczony miesiąc odliczenia. Poprawa daty wystawienia na inną spowoduje wyznaczenie daty zakończenia dostawy i daty otrzymania wg zakodowanych na sztywno ustawień. Jednym z tych ustawień "na sztywno" jest, podczas edycji zapisu,  wyznaczanie miesiąca odliczenia na podstawie daty zakończenia dostawy.

To sztywne ustawienie jest poluzowane w wersji 26 na zasadzie: w definicji transakcji VAT będzie można określić na podstawie której daty wyznaczy się miesiąc naliczenia/odliczenia - podobnie jak ma to miejsce w definicji szablonu, który inicjuje wartości zapisu podczas ich dodawania.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...