Skocz do zawartości

[linq] Raport własny - parametry

Polecane posty

 

Witam,

Problem 1

Jak posługiwać się nowo wprowadzonym rodzajem parametru zakres dat?
W dokumentacji nie ma jeszcze żadnego przykładu,a w dokumentacji do sfery ( ISparsowanyParametrRaportuWlasnego Interface ) są podane właściwości:

ZakresDat_Koniec  - Dotyczy parametru ZakresDat Określa datę końcową zakresu (jeżali taka jest wymagana) - literówka w opisie
ZakresDat_Poczatek - Dotyczy parametru ZakresDat Określa datę początkową zakresu (jeżali taka jest wymagana)  

Oczywiście nie zadziałało. Na logikę doszedłem, że ma dwa parametry: Poczatek, Koniec.
Ale jak go obsłużyć gdy TypZaresu ustawiony jest na 0 (Brak ograniczeń zakresu) i nie zwraca dat?

.Where(dok => (data.TypZakresu != 0 && dok.DataWydaniaWystawienia >= (DateTime)data.Poczatek) && ( data.TypZakresu != 0 && dok.DataWydaniaWystawienia <= data.Koniec))

 

Problem 2

Wyłapałem, że parametr typu lista bazodanowa ma problem ze zwracaniem wszystkich wartości.
Jako przykład podam oddziały podmiotu w bazie DEMO.
Skonfigurowane są: CENTRALA, GALAXIA, OUTLET, a do parametru zwracane są tylko: GALAXIA i OUTLET.

1193176334_bd_1.png.8144cd1a4dc67e1bb38cdb98a1a851c6.png

 

Problem 3

Próbuje w raporcie własnym odwzorować filtr typu dokumentu jak w raporcie Sprzedaż wg. dokumentu. 
Dodałem parametr typu wielokrotnego wyboru i pododawałem pozycje:

1 FS - Faktura sprzedaży
2 PA - Paragon
3 PI - Paragon imienny

Chciałem to obsłużyć poniższym kodem, ale bez powodzenia:

.Where(dok => WybranyTypDokumentu.Contains(
dok.Symbol == "FS" ? 1 :
dok.Symbol == "PA" ? 2 :
dok.Symbol == "PI" ? 3 : 0))

Edit1: Problem 3 wynikał z zawieszenia się czegoś w Nexo. Po restarcie parametr zaczął działać poprawnie.

Edit2: Problem 1 uzyskałem pomoc w innym miejscu i działający kod wygląda następująco:

.Where(dok => (data.TypZakresu == 0 || dok.DataWydaniaWystawienia >= (DateTime?)data.Poczatek) && ( data.TypZakresu == 0 || dok.DataWydaniaWystawienia <= (DateTime?)data.Koniec))

 

 

Edytowane przez Zbigniew Szukiewicz
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...