Skocz do zawartości

Wydruk zbiorczy PZ w walucie z przeliczeniem na PLN

Polecane posty

witam, potrzebuje wydrukować wszystkie pz'ty z miesiąca, jednakże jeśli faktura jest przyjęta w eur to pz również jest w eur,

wydaje mi się że prościej byłoby gdyby pz pokazywał jednak cene po przeliczeniu zgodnie z kursem przyjęcia i by można było to wydrukować zbiorczo

 

chyba że o czymś nie wiem...

 

pozdrawiam,

Link to postu

A jaki ma Pan dokładnie cel? Generalnie PZ jest w sumie dokumentem przyjęcia i prawidłowo to on odpowiada za ilość, ja bym tam nawet wartość z niego wywalił, bo ona jest ostatecznie ustalana na FZ. W samej edycji wydruku, rzeczywiście nie ma możliwości ustawienia kolumny Wartość (k), która rozwiązała by problem, ewentualnie może Insert się pochyli do jakieś aktualizacji i ją doda. W innym przypadku, pozostaje edytowanie zaawansowane wzorca, ale musiałby mieć Pan wersje PRO.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Witam,

Panie Radomile, moja księgowa uparcie potrzebuje PZtów gdzie wskazaną ma cene przyjęcia w walucie i po przeliczeniu. Mam wersje NEXO Pro, ale szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie szukać by edytować.

Zdziwiłem się bo przy wydruku faktur zbiorczo można zmienić walutę na inną, brak jest takiej opcji jednak w innych miejscach w programie.

Link to postu

No księgowe tak mają, co poradzić :) No edycja wydruku nie powinna być straszna, bo to podmiana/dodanie pola z bazy, ale poczekajmy jeszcze na informacje od Insert, może czegoś nie kojarzę - u nas dokumenty magazynowe nie mają wartości i księgowy nie robi problemów.

Pytanie też, czy księgowa potrzebuje wydruku samych PZ, czy może interesuje ją bardziej ich lista z wartościami? W tym drugim wariancie, można odpowiednią konfiguracją listy PZ i filtrami, uzyskać oczekiwany wynik i za pomocą funkcji drukowania listy, wygenerować zestawienie.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Wydruk zbiorczy PZ w walucie z przeliczeniem na PLN
×
×
  • Dodaj nową pozycję...