Skocz do zawartości

Dodawanie asortymentu po kodzie dostawy

Polecane posty

Witam,

Mam problem z dodawaniem asortymentu po kodzie dostawy. Prosze uprzejmie o pomoc lub sugestie na temat alternatywnego rozwiazania. Kody dostaw nadajemy zgodnie z kodami od dostawcow. Łatwiej nam  pozniej identyfikować dostawy.

Z tego tez powodu kody dostaw mogą sie powtarzać u rożnych dostawcow, choc nie to jest dla nas problemem.

Np. na podstawie ZK, gdy dodaje asortyment na podstawie kodu dostawy to:

1 jesli mam kilku dostawcow okreslonego asortymentu to niestety nie widze od kogo dana dostawa pochodzi (zglaszam taka sugestie aby w widoku wyboru na podstawie kodu dostawy pojawila sie informacja od kogo pochodzi dostawa np. nazwa skrocona)

2 jesli mam kilka takich samych kodow dostaw (rozny asortyment rożne daty dostawy, rózni dostawcy) to również data dostawy wiele by wyjasniała. Zglaszam taka sugestie aby pojawila sie taka data.

image.thumb.png.6b15affd81cd6c78ba905c8d35f14187.png

3. Jeśli kod dostawy ma definiować jednoznacznie dostawę to w polu wyszukiwania wpisujac kod dostawy: 1 nie pojawia mi sie konkretna dostawa oznaczona 1 lecz wszystkie, ktore zaczynaja sie od: 1.

Rozumiem, ze jednocyfrowe kody dostaw są maloprecyzyjne jednak nasi dostawcy tak sobie to oznaczają. Pytanie jak można taki kod dostawy wyszukac bez pojawiania sie wszystkich gdzie 1 wystepuje na pierwszej pozycji np. 10, 11.124 itd.?

4. Czy jest jakis sposób wyszukania okreslonego kodu dostawy ale zaczynajac od wyboru dostawcy lub daty dostawy?

Oczywiscie wiem, ze mozemy modyfikowac kod dostawy tak aby zawierał datę + oznacznie dostawcy (np. jego symbol) + kod dostawy (od dostawcy). Jednak wyszukiwanie po kodach dostaw działa

w ten sposob, że wyszukuje od pierwszych znakow (rozpoczyna sie od...  )  a nie szuka w calym kodzie dostawy (zawiera). Jesli to by udalo sie zmienic tez mozemy modyfikowac swoj kod dostaw i ma do dla nas sens:)

 

Bede bardzo wdzieczny za informacje.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Dodawanie asortymentu po kodzie dostawy
Przełączenie wyszukiwania z kodów dostaw na wyszukiwanie ogólne (które także wyszukuje m.in. po kodach dostawy) filtruje wyniki po kodach po całym wpisanym ciągu. Jeżeli wpisze Pan „1” (tu trzeba będzie potwierdzić przyciskiem ENTER - inaczej będzie komunikował o dwa znaki), to w sekcji kodów dostaw będą jedynie te dostawy, które pasują do wpisanego stringa, a nie jedynie zaczynają się od niego.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...