Skocz do zawartości

Tworzenie własnych wzorców dokumentów

Polecane posty

Witam,

od paru dni testuje Gestora i poważnie się zastanawiam nad jego zakupem. Zastanawia mnie jedna rzecz, która nawet nie wiem czy jest możliwa z poziomu tego programu (lub innego z oferty Inserta). Prowadzę sprzedaż elektroniki, przy wydawaniu sprzętu wystawiam (tak z Worda) protokół odbiorczy do wydanego sprzętu. Chciałbym sobie ułatwi i zautomatyzować pracę i szukam rozwiązania, które umożliwi mi generowanie takich protokołów (i innych podobnych dokumentów) z poziomu programu. Stworzę sobie własny inteligentny szablon takiego dokumentu. Coś w stylu:

Klikam prawym na powiedzmy fakturę -> wystaw dokument -> Protokół odbiorczy -> BUM JEST. Żeby pobierało z faktury lub np. oferty nazwy, ilości itp., a do tego podstawiało się do tekstu, który sobie sam wcześniej przygotuję w szablonie.

Szukam i szukam i nie mogę się od 2 dni doszukać takiej funkcjonalności. Czy takowa opcja jest dostępna w tym oprogramowaniu ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Link to postu

W wersji PRO możesz zmodyfikować (jest to tego specjalny dedykowany edytor) dowolny wzorzec w dowolny sposób.
Możesz też zlecić serwisantowi takową usługę, w zależności od skomplikowania będzie to pewnie 100 - 300 zł.
Mając na uwadze powyższe, zrealizujesz swoją potrzebę.

Generalnie polecam Ci modyfikację gotowych dokumentów, w opisywanym przypadku WZ (Wydania Zewnętrznego). 
Po dodaniu stosownych tekstów powstanie "protokół odbiorczy do wydanego sprzętu".

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
  • Dziękuję 1
Link to postu

Bardzo dziękuję za podpowiedź ! Właśnie sprawdziłem i takie rozwiązanie jak najbardziej spełni moje oczekiwania. 

W związku z tym ma jeszcze jedno pytanie. Przy wydruku faktury pojawiają mi się automatycznie inne dokument do wydruku jak wspomniana wcześniej WZ oraz KP. Czy w tym miejscu można gdzieś w ustawieniach zdefiniować jakie domyślnie dokumenty mają się drukować, jakbym chciał dodać jeszcze jedną pozycje - właśnie wspomniany protokół ? Chodzi mi o miejsce zaznaczone na screenie ? 

Bez-tytu-u.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...