Skocz do zawartości

Drukowanie niewyraźnych kodów EAN na naklejkach.

Polecane posty

Witam.

Korzystam z Subiekta NEXO 16.0.3. Do drukowania naklejek używam drukarki Zebra GK420d. W sklepie używam etykiet cenowych, które zawierają nazwę, cenę i kod EAN. Przy drukowaniu etykiet cenowych przez Zebra Designer2 wszystko drukuje się wyraźnie i skaner czyta EANy. Gdy drukuję poprzez Subiekta NEXO poprzez drukuj naklejki kod EAN drukuje się rozmyty, linie są postrzępione i skaner ma problemy z odczytaniem kodu. Czcionka nazwy artykułu oraz ceny jest wyraźna.

Drukowanie bezpośrednio z Subiekta jest o wiele prostsze i mimo różnych ustawień nie mogę pozbyć się problemu.

Na zdjęciu poniżej metki z Zebry, po prawej z Subiekta Nexo.

Miał może ktoś z Was taki problem? Byłbym wdzięczny za pomoc w jego rozwiązaniu.

Pozdrawiam

Rafał

20170921_152301.jpg

Edytowane przez Rafał Witczak
aktualizacja
Link to postu

Witam,

mam dla Pana dobrą wiadomość. W najbliższej wersji 17, która będzie dostępna na początku października, problem zostanie rozwiązany. Wydruk kodów będzie odbywał się bez konieczności użycia czcionek. Dodatkowo pojawi się możliwość drukowania wielu innych kodów, takich jak code128 czy QR.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Zaktualizowałem dzisiaj Subiekta NEXO od wersji 17.0.0 ale w kwestii funkcjonalności wydruków kodów EAN nie widzę zmian.

Nadal kod EAN na naklejce drukowany jest niewyraźnie, ewidentnie widać, że jest psuty przez Subiekta NEXO ponieważ drukowany przez ZebraDesigner 2 jest tak jak na powyższym zdjęciu po lewej czyli normalnie.

Chyba, że robię coś nie tak lub nie zauważyłem nowych opcji.

Pozdrawiam

Rafał

Link to postu
3 godziny temu, Radomił Ząbik napisał:

Nie korzystam, ale może trzeba wyedytować szablon, często po aktualizacjach tak jest. Informacja odnośnie tych kodów, jest też w filmiku: https://youtu.be/2RFUI0XdK9Q?t=7m2s

Mea culpa! Zauważyłem tę funkcjonalność w Pana linku. Pogrzebałem w ustawieniach jeszcze raz i można teraz wybierać typ kodu kreskowego. EAN drukuje się wreszcie prawidłowo! :) 

Pozdrawiam
Rafał

Link to postu
16 godzin temu, Rafał Witczak napisał:

Zauważyłem tę funkcjonalność w Pana linku.

Polecam filmiki z kanału lubię nexo! Bardzo pomagają przy nowych wersjach, a od wersji 17, pod chyba lekkim naporem forumowiczów, wychodzą one razem z nową wersji, a linki do nich są częścią ekranów informacyjnych podczas włączania programu, więc pomoc teraz na maksa :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...