Skocz do zawartości

Korekta FZ a Przyjęcie Zewnętrzne

Polecane posty

Dzień dobry,

Sytuacja wygląda następująco:
Przyjąłem towar za pomocą FZ co wygenerowało automatycznie PZ. Następnie otrzymałem korektę FZ, więc dodałem ją poprzez korektę danej FZ, lecz nie wygenerowało to w Przyjęciach informacji o tym fakcie. Księgowa uważa, że powinna otrzymać dodatkowe PZ dla tych korekt, lecz nie wiem w jaki sposób mam to zrobić, aby PZ nie wprowadziła mi dodatkowych sztuk.

Pomyślałem, aby dodać PZ od nieistniejącego dokumentu, ale nie jestem czy to księgowa zaakceptuje.

Bardzo proszę o poradę w tej sprawie.

Link to postu
3 minuty temu, Marek Kurzaj napisał:

Księgowa uważa, że powinna otrzymać dodatkowe PZ dla tych korekt, lecz nie wiem w jaki sposób mam to zrobić, aby PZ nie wprowadziła mi dodatkowych sztuk.

Powinien się utworzyć KPZ - Korekta PZ. Chyba, że nie było zmiany w ilość na korekcie. Proszę sprawdzić przez Mapę powiązań do dokumentu FZ.

Link to postu
4 minuty temu, Radomił Ząbik napisał:

Powinien się utworzyć KPZ - Korekta PZ. Chyba, że nie było zmiany w ilość na korekcie. Proszę sprawdzić przez Mapę powiązań do dokumentu FZ.

Dokładnie, nie było zmian ilościowych tylko wartościowych faktury. Powiązania FZ poniżej:image.png.6aae64234d65d426653f2cfa2c433ab3.png

Edytowane przez Marek Kurzaj
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie!

Jestem zmuszony odkopać temat, ponieważ nie mogę się dogadać z księgowością odnośnie tego problemu.
Bardzo proszę o rozwiązanie sytuacji w taki sposób, abym mógł dzięki PZ lub innego dokumentu wykazać FIZYCZNIE korektę na magazynie. Bez tego księgowości obroty na magazynie wychodzą ujemne po sprzedaży części asortymentu, co nie jest zgodne z prawdą. (Poniżej zdjęcie aktualnych dokumentów utworzonych przez Subiekt)


1.thumb.jpg.41c969c61a78f782c937e9f6a1f57d4b.jpg

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...