Skocz do zawartości

Procesy i scenariusze "w ogóle" [sugestia]

Polecane posty

Dzień dobry, mam sugestię może trochę "grubą" i nie wiem czy do zrealizowania, ale uważam, że Gestor byłby jeszcze lepszym i łatwiej dającym się dostosować do konkretnych wymagań użytkowników programem, gdyby tematu procesów biznesowych i scenariuszy  tych procesów nie  traktował zbyt szczegółowo.

Konkretnie o co mi chodzi - na początku były procesy ofertowe i scenariusze procesów ofertowych. Potem okazało się, że przydałyby się zlecenia serwisowe (+ scenariusze obsługi klienta). Teraz  mogę np. zgłosić sugestię, że firma X prowadzi i rozlicza według pewnego scenariusza kampanie reklamowe (nie ma tu bezpośrednio ani ofert ani sprzedaży) i chciałbym to zrobić w Gestorze. . I są dwie "szkoły walki" - jedna: robimy moduł "Kampanie reklamowe" i słownik "Scenariusze kampanii reklamowych". Ale jest też szkoła inna:  moduł nazywa się "Procesy biznesowe" (ogólnie), słownik nazywa się "Scenariusze procesów biznesowych"  i wtedy szansa, że każdy tu jakieś swoje ogólne przykłady wykorzystania Gestora do kontroli wewnętrznych procesów w firmie znajdzie i bardzo się z tego ucieszy. Bo nawet wnioski do zakładowej kasy zapomogowo-pożyczkowej (nie wiem, czy takie jeszcze są) dałoby się tym ogarniać bez pisania nowego modułu w Gestorze. Mnie by się to bardzo do różnych wdrożeń  przydało, mam nadzieję że inni użytkownicy mnie poprą :)    

Pozdrawiam,

Andrzej Olszewski

Edytowane przez Andrzej Olszewski
Link to postu

Witam,

Dziękuje za Pana post. Podobne wątpliwości mięliśmy startując Zlecenia serwisowe. Problem w tym, że przy takich ogólnych scenariuszach nie moglibyśmy dać na etapie w prosty sposób czegoś takiego jak status zlecenia, czy statusu oferty w scenariuszu procesu ofertowego. 

W przyszłości, tak mamy plan aby dodać moduł, który bazowałby na ogólnych scenariuszach, które dawałyby możliwość dopasowania ich pod swoje wyszukane biznesy, procesy biznesowe.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...