Skocz do zawartości

Osobne oznaczenie w numeracji faktur

Polecane posty

Witam,

czy istnieje możliwość ustawienia w subiekcie własnego mnemoniku dla faktur zakupu / imiennych - do paragonu / vat?

 

np. żeby wpleść takie oznaczenie w numeracje?

FS 99/VAT/02/2020?

FS 99/FIZ/02/2020?

widziałem opcje na temat skrótu użytkownika albo numeracji miesięcznej etc.

 

Zaznaczę również, że nie chodzi tylko o wydruk (wiem o wzorach wydruku), ale zmianę również w systemie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomasz Bober
Link to postu
2 godziny temu, Tomasz Bober napisał:

czy istnieje możliwość ustawienia w subiekcie własnego mnemoniku dla faktur zakupu / imiennych - do paragonu / vat?

Nie, mnemonik to pierwsza cześć numeracji dokumentu (FS, PA, FZ, itd), takie możliwości daje dopiero Navireo.

 

2 godziny temu, Tomasz Bober napisał:

np. żeby wpleść takie oznaczenie w numeracje?

FS 99/VAT/02/2020?

FS 99/FIZ/02/2020?

To jest rozszerzenie numeru, włącza się je przy rozpoczęciu pracy z programem w kreatorze wdrożeniowym, po uruchomieniu programu można je włączyć w parametrach numeracji (Parametry->Numeracja dokumentów).

  • Lubię to 1
Link to postu
21 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie, mnemonik to pierwsza cześć numeracji dokumentu (FS, PA, FZ, itd), takie możliwości daje dopiero Navireo.

 

To jest rozszerzenie numeru, włącza się je przy rozpoczęciu pracy z programem w kreatorze wdrożeniowym, po uruchomieniu programu można je włączyć w parametrach numeracji (Parametry->Numeracja dokumentów).

Włączyć owszem, wówczas mogę dodawać rozszerzenie numeru - wpisując ręcznie np. dodając fakturę zakupu/sprzedaży, ale jest możliwość, aby to rozszerzenie pojawiało się domyślnie ustalone odgórnie dla danego typu dokumentu? czy jedyna opcja to ręczne uzupełnianie za każdym razem?

Link to postu
7 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Czyli pyta Pan o automatyczne nadawanie rozszerzenia numeru... Jak najbardziej jest taka możliwość z wykorzystaniem rozwiązań dodatkowych, jedno z nich opisywałem już na forum:

 

Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi i rozwianie wątpliwości.

Dokładnie tak, wszystko już rozumiem, myślałem, że jednak będzie to możliwe bez dodatków, ale to już bardziej zaawansowana opcja.. :-)

Temat uznaję zatem za wyczerpany.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Tomasz Bober
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...