Skocz do zawartości

Zablokowanie nazwy towaru

Polecane posty

Witam,  czy istnieje możliwość zablokowania nazwy towaru, aby nie dało się przyjąć towaru o takiej samej nazwie?

Po zaznaczeniu symbolu automatycznego (aby przypisywał nr. kolejne które potrzebne mi są na etykiety), jedynym miejscem na nr. towaru został mi właśnie opis, niestety towaru jest dużo i zaczynam powielać towar , a za tym idzie dobry bałagan na magazynie ( dwa takie same towary pod innymi symbolami), czy jest na to jakiś skuteczny sposób?

Edytowane przez Paweł Cwaliński
Link to postu

Jakaś podpowiedź jak się do tego dobrać i czy grzebanie w kodzie źródłowym laika nie będzie zbyt odważne? ;)

Po opisie funkcji wnioskuję , że wprowadza ona tylko blokadę na opis towaru podczas wystawiania faktury, czyli, że pole musi być obowiązkowe wypełnione, nie za bardzo tam widzę opcję która blokowałaby możliwość wprowadzenia dwóch towarów o takim samym opisie, rozumiem ,że trzeba by napisać kod od początku?

Link to postu
5 godzin temu, Paweł Cwaliński napisał:

Jakaś podpowiedź jak się do tego dobrać..

Proszę zamówić taką usługę/takie rozwiązanie, to nie jest funkcjonalność przeznaczona dla użytkowników programów.

 

5 godzin temu, Paweł Cwaliński napisał:

i czy grzebanie w kodzie źródłowym laika nie będzie zbyt odważne? ;)

Nie mnie to oceniać. Ogólnie rozwiązania są o tyle bezpieczne, że w najgorszym przypadku uniemożliwią korzystanie z programu, a  wtedy będzie można je usunąć, aby dalej pracować.

 

5 godzin temu, Paweł Cwaliński napisał:

Po opisie funkcji wnioskuję , że wprowadza ona tylko blokadę na opis towaru podczas wystawiania faktury, czyli, że pole musi być obowiązkowe wypełnione, nie za bardzo tam widzę opcję która blokowałaby możliwość wprowadzenia dwóch towarów o takim samym opisie, rozumiem ,że trzeba by napisać kod od początku?

Nie, to tylko przykład wykorzystania tej funkcjonalności, można ją wykorzystać do blokowania praktycznie dowolnej operacji w programie.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...