Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO ]Przenoszenie przedplaty z ZK na FL(L) a uprawnienie zmiana daty otrzymania zaliczki dokument FL

Polecane posty

Koniec miesiąca, fakturujemy przyjęte zaliczki i okazuje się, ze przedpłaty, które w formie BP/KP podpinamy do ZK nie są widoczne gdy próbujemy wystawić właśnie FL(L).
Metodą prób i błędów doszedłem, że winne jest uprawienie: "Zmiana daty otrzymania zaliczki dokument FL" które domyślnie jest wyłączone.
Po prostu gdy dany user nie ma praw by zmienić tą datę wówczas przedpłata nie jest podpinana.

Wydaje mi się, że to uprawnienie powinno dotyczyć dokumentów już wystawionych, na których ewentualnie próbujemy poprawić datę przyjęcia zaliczki (a nie nowo tworzonego dokumentu).

Ponadto, NEXO ustawia datę przyjęcia zaliczki na datę pobraną z KP/BP i oczywiście zachowuje się prawidłowo tzn. w zgodzie z prawem podatkowym.
NEXO komunikuje jednak taki stan rzeczy poprzez wyskakujący komunikat co w mojej opinii jest mocno nadmiarowe i niepotrzebne w tym miejscu (nie dostrzegam potrzeby komunikowania oczywistości i faktu, że NEXO wstawia datę w zgodzie z prawem podatkowym).

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
Dnia 30.10.2017 o 12:07, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Koniec miesiąca, fakturujemy przyjęte zaliczki i okazuje się, ze przedpłaty, które w formie BP/KP podpinamy do ZK nie są widoczne gdy próbujemy wystawić właśnie FL(L).
Metodą prób i błędów doszedłem, że winne jest uprawienie: "Zmiana daty otrzymania zaliczki dokument FL" które domyślnie jest wyłączone.
Po prostu gdy dany user nie ma praw by zmienić tą datę wówczas przedpłata nie jest podpinana.

Próbowaliśmy powtórzyć opisywany problem, zarówno wychodząc od zamówienia, jak i od faktury zaliczkowej ale nie znaleźliśmy nieprawidłowości. Proszę o dokładniejszy opis wykonywanych czynności i dane na temat dat przyjęcia wpłat oraz wystawienia/terminu realizacji zamówienia/faktury zaliczkowej.

Dnia 30.10.2017 o 12:07, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Wydaje mi się, że to uprawnienie powinno dotyczyć dokumentów już wystawionych, na których ewentualnie próbujemy poprawić datę przyjęcia zaliczki (a nie nowo tworzonego dokumentu).

Nie, program powinien podstawić właściwą datę wynikającą z daty przedpłaty i nie powinien umożliwiać jej zmiany. Teraz nie ustawia odpowiedniej daty i blokuje jej zmianę - zapisuję to do poprawy.

Dnia 30.10.2017 o 12:07, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Ponadto, NEXO ustawia datę przyjęcia zaliczki na datę pobraną z KP/BP i oczywiście zachowuje się prawidłowo tzn. w zgodzie z prawem podatkowym.
NEXO komunikuje jednak taki stan rzeczy poprzez wyskakujący komunikat co w mojej opinii jest mocno nadmiarowe i niepotrzebne w tym miejscu (nie dostrzegam potrzeby komunikowania oczywistości i faktu, że NEXO wstawia datę w zgodzie z prawem podatkowym).

Jest to dymek, który znika samoistnie po kilku sekundach, ponadto można "zniknąć" go wcześniej po wciśnięciu klawisza (np. TAB, ESC, itp.) Raczej nie należy spodziewać się tutaj zmian.

Link to postu
9 godzin temu, Marek Pyznarski napisał:

Próbowaliśmy powtórzyć opisywany problem, zarówno wychodząc od zamówienia, jak i od faktury zaliczkowej ale nie znaleźliśmy nieprawidłowości. Proszę o dokładniejszy opis wykonywanych czynności i dane na temat dat przyjęcia wpłat oraz wystawienia/terminu realizacji zamówienia/faktury zaliczkowej.

Panie Marku, odpowiem na konkretnym przykładzie który mam w podmiocie archiwalnym z poczatku października w ver 17.01:

Przedmiotowe ZK jest wystawione 05.10.2017 (powstało z OE wystawionej 04.10.2017)
Jest tylko 1 BP z dnia 05.10.2017 (data operacji i księgowania ta sama) stanowiące całkowitą spłatę ZK i jest to BP podpięte do tego ZK jako przedpłata (przedpłaty do ZK podpinamy zwykle od strony BP)
Termin realizacji całego zamówienia jak i konkretnych pozycji jest taki sam tj. 05.10.2017
Próbuję wystawić FL(L)1 dziś tj. 02.11.2017 ale w formatce faktury zaliczkowej nie jest wyświetlana sekcja płatności - czyli nie dość, że przedpłata się nie przenosi to nie nie mogę nawet jej wybrać poprzez F2

Zależności:
- Gdy odepnę ręcznie BP od ZK, zapisze to ZK a następnie spróbuję wystawić FL(L)1 to w formatce pojawia się już sekcja płatności (i dobrze) i poprzez F2 mogę zwolnioną wczesniej z ZK przedpłatę podłączyć do FL(L)1, gdy to jednak próbuje zrobić wówczas dostaje komunikat: Brak Uprawnień: Zmiana daty Otrzymania zaliczki FL.
- gdy włącze userowi w.w uprawienienie wówczas sekcja płatności przy wystawianiu z ZK faktury zaliczkowej FL(1) jest już widoczna a sama przedpłata jest automatycznie podłączana do FL(L)1. Data otrzymania zaliczki również jest prawidłowo ustawiana. Reasumując: wszystko w najlepszym porządku.
 

Cytat

Nie, program powinien podstawić właściwą datę wynikającą z daty przedpłaty i nie powinien umożliwiać jej zmiany.

W sumie ma Pan rację. Jak zwykle :-)

 

Cytat

Teraz nie ustawia odpowiedniej daty i blokuje jej zmianę - zapisuję to do poprawy.

Nexo źle ustawia datę otrzymania zaliczki tylko wtedy gdy uprawnienie jest zabrane.
Gdy uprawnienie (dot. zmiany daty otrzymania zaliczki) jest nadane, wówczas data ustawiana jest prawidłowo.

 

Cytat

Jest to dymek, który znika samoistnie po kilku sekundach, ponadto można "zniknąć" go wcześniej po wciśnięciu klawisza (np. TAB, ESC, itp.) Raczej nie należy spodziewać się tutaj zmian.

ESC faktycznie działa.
Samo okienko nie znika samoczynnie (przynajmniej w ciagu 30 sek bo na tyle mi starczyło cierpliwości)
TAB nie działa. 

Może zamiast wielkiego okienka (typu pop-up które źle się kojarzy) blokującego przez chwile proces wystawiania FL(L) wyświetlić jednak mały dymek kontekstowy przy "dacie otrzymania zaliczki" przez chwilę (o ile nadal koniecznie upieracie się Państwo, żeby informować nadmiarowo operatora, że Nexo postepuje w zgodzie z prawem podatkowym). Mały i chwilowy dymek kontekstowy byłby mniej uciążliwy a swoją robotę by zrobił.


 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...