Skocz do zawartości

Minimalna marża - ostrzeżenia

Polecane posty

Mam mały problem ponieważ pomimo odpowiednich (tak mi się przynajmniej wydaje ;D ) ustawień otrzymuje ostrzeżenia.

Na karcie asortymentu w części Tabela cen i rabatów w pozycji brak rabatu marża minimalna jest 70%. Marża produktu w jest 71,15%. Natomiast dodając pozycję na paragon otrzymuje ostrzeżenie, że produkt nie przekroczył osiągnął marży minimalnej 70%

 

 

1_asortyment.jpg

1_paragon.jpg

Link to postu

Niezły zbieg okoliczności, wczoraj też rozważałem jak to działa.
Wspomniana przez Pana funkcja koloruj poniżej minimalnej marży nie działa w odniesieniu do marży (71,50% z Pana cennika) na podstawie której dokonał Pan kalkulacji ceny sprzedaży.
Z tego co ustaliłem brana pod uwagę (do porównania) jest marża rzeczywista z rzeczywistych cen magazynowych.
Zatem jeśli cena zakupu była wyższa niż cena nabycia (cena ewidencyjna) którą użył Pan do kalkulacji to program może kolorować bo warunek poniżej minimalnej marzy jest spełniony. 
 

W oddzielnej korespondencji z Insert zasugerowałem, że mogliby to przebudować aby użytkownik decydował w NEXO w konfiguracji, która marża jest brana do porównania pod uwagę.
Bo ja również kalkuluję cenę na podstawie ceny ewidencyjnej (cena nabycia) i branie pod uwagę rzeczywistej marży równiez i w moim przypadku jest słabe (bo cena zakupu nie zawiera kosztów transportu a cena nabycia już tak!)

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...