Skocz do zawartości

Spis inwentaryzacyjny [sugestie]

Polecane posty

Przygotowujemy się do pierwszej inwentury, dlatego testowo przygotowujemy już system, aby usprawnić dokonanie spisu z natury.

Mamy rozbudowany asortyment w systemie, jak również w rzeczywistości. Zawsze przygotowywaliśmy spis inwentaryzacyjny zgodnie z kolejnością ustawienia produktów na magazynie, co ułatwiało nam spis z natury. Do tego celu zawsze wykorzystywaliśmy pole dostępne w asortymencie towaru jakim jest "kod kreskowy", który u nas oznaczał miejsce składowania towaru w magazynie i po nim sortowaliśmy w spicie inwentaryzacyjnym, żeby przyspieszyć proces spisywania.

Próbowałam wykorzystać powyższą metodę w Nexo i testowo wykonać spis. Jednak spotkałam się z kilkoma niedogodnościami. 

Podczas dodawania towarów do spisu inwentaryzacyjnego mam możliwość generowania pozycji. Chciałam wykorzystać dodanie pozycji po wybranej grupie towarów i sortowanie pozycji wg kodu kreskowego. Po dokonaniu tej czynności towary owszem dodają się, jednak nie są posortowane wg kodu kredkowego.

Proszę powiedzieć co może być przyczyną? I jak wykorzystać takie funkcję, żeby zadziałały.

Wiem, że jest możliwość sortowania w spisie po nazwie lub symbolu asortymentu, jednak nie daje mi to kolejności, której potrzebuję.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Podczas przygotowywania próbnego spisu inwentaryzacyjnego natrafiłam na kolejną rzecz, którą wg mnie warto byłoby dołożyć w następnych wersjach.

Do otwartego okna spisu inwentaryzacyjnego jest możliwość dodania kolumny Stan magazynowy i Kod kreskowy. Jednak nie widzę możliwości wydrukowania spisu z tymi dwoma kolumnami. Próbowałam zmienić wzorzec wydruku, aby była możliwość wywołania kolumny Stan magazynowy i Kod kreskowy, jednak nie ma takiej możliwości. Nie ukrywam ułatwiłoby to przygotowanie i przeprowadzenie inwentaryzacji.

Dodatkowym ułatwieniem byłoby dołożenie możliwości ręcznej zmiany numeracji Lp w widoku Spisu inwentaryzacyjnego, tak jak jest to możliwe chociażby w zamówieniach. Dałoby to możliwość przy gotowym spisie dołożyć pojedynczo towar, który pominęłam i ustawić ręcznie w miejscu, w którym znajduje się w magazynie, bo tak właśnie ustawiamy pozycje w spisie.

 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Spis inwentaryzacyjny [sugestie]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...