Skocz do zawartości

Dodatek za godziny nocne

Polecane posty

Mam dwa problemy z dodatkami za godziny nocne

1. Gdy występuje urlop wypoczynkowy, a pracownik wtedy miał zaplanowane godziny nocne, nie dolicza mi tych godzin nocnych do dodatku ? Czy jest możliwość ustawienia tego?

2. Pracownik pracuje 1 miesiąc, ma prawo do wynagrodzenia chorobowego, gdy  wpisuje mu w ewidencje czasu pracy chorobę i wylicza mi podstawę do chorobowego, to nie dolicza dodatków za godziny w porze nocnej te które wystąpią w danym miesiącu pracującym. Wylicza mi podstawę (Liczba godzin do przepracowania x stawka godzinowa + premia) pomniejszoną o 13,71 %. Składnik płacowy "dodatek za godziny nocne" poniżej

Składnik -nocki.jpg

Link to postu
  1. Nie możemy wypłacić dodatku za godziny nocne z bieżącego miesiąca ponieważ wtedy ta kwota byłaby wypłacona pracownikowi dwukrotnie - raz w dodatku za godziny nocne drugi raz w wynagrodzeniu urlopowym z dodatków nocnych z poprzednich 3 miesięcy.
  2. Rzeczywiście Gratyfikant nexo nie obsługuje tego (dość rzadkiego na szczęście) przypadku - na dzień dzisiejszy można przy wprowadzaniu absencji ręcznie skorygować podstawę wymiaru zasiłku chorobowego.
    My postaramy się tę kwestię rozwiązać choć nie będzie to łatwe bo podstawę liczymy w momencie wprowadzania absencji z poprzednich (czyli już istniejących) wypłat lub w pierwszym miesiącu z umowy - w tym przypadku będziemy musieli jakoś obliczyć (choćby w przybliżony sposób) składniki zmienne z "przyszłej" w tym momencie wypłaty.
Edytowane przez Jacek F.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...