Skocz do zawartości

Blokowanie magazynu przez Subiekt Sprint

Polecane posty

Dzień dobry, przekopałem w weekend chyba cała konfiguracje Sprinta i nie znalazłem opcji żeby nie blokował magazynu do którego jest przypisany.

Mam sytuacje następującą mam hale produkcyjna z punktem detalicznym na niej, chciałem żeby było łatwiej i na detal wdrożyć sprinta. Jednak hurt na drugim stanowisku ma wystawiać w Subiekcie Nexo swoje dokumenty. przy zapisie jednak komunikat magazyn zablokowany przez Subiekt Sprint.

Da się to zmienić czy jeden magazyn nie załatwi nam sprawy ?

Link to postu

W Subiekcie Sprincie istnieje parametr wyłączający wyłączność danego magazynu dla sklepu. Aby to wykonać należy:

1. Z górnego menu wybrać Administracja, następnie w module Synchronizacja trzeba wejść w Parametry synchronizacji i wyłączyć Wyłączność magazynu dla sklepu

sprint.thumb.png.3a541eedfb01b33dca06c52b47e5f1ca.png

2. Następnie w wybranym magazynie w nexo trzeba usunąć powiązanie ze sklepem.

sprint2.png.30a0c6c3bf7aeafe200c930ef4ada31d.png

Niemniej jednak zalecamy posiadanie oddzielnych magazynów, aby kontrolować stany magazynowe. Dokumenty sprzedaży, wydania zewnętrzne wystawione ręcznie w nexo nie są wysyłane do Sprinta, więc nie będą aktualizowały jego stanu magazynowego, co będzie prowadziło do ciągłych rozbieżności w stanach w Subiekcie Sprincie i stanach w nexo.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam ten sam problem. Udało mi się wyłączyć opcję po stronie aplikacji "zarządzanie" lecz nie mam takiej opcji po stronie subiekta. Przy magazynie powiązanym ze sprintem nie ma opcji usunięcia powiązania. To jest ten magazyn, jest zablokowany przez sprinta lecz opcji brak. Co dalej?

EDIT:  Przepraszam za zamieszanie ale już sobie poradziłam. Zdecydowałam się jednak na opisanie mojego przypadku dla innych użytkowników którzy napotkają na podobną przeszkodę. Okazuje się że oba powyżej opisane kroki należy wykonać w tym samym czasie. Ja widocznie wykonałam jedynie pierwszy z powyższych kroków (wyłączenie opcji po stronie aplikacji "zarządzanie" z pakietu Sprinta), po czym po restarcie wszystkich aplikacji, opcja usunięcia powiązania zniknęła z Subiekta. Musiałam ponownie włączyć tą opcję w "zarządzaniu", zresetować wszystko, po czym ponownie przystąpić do przeprowadzenia deaktywacji powiązania w obu aplikacjach tym razem jednocześnie zgodnie z powyższą instrukcją Pana Jacka.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Edytowane przez Aleksandra Konstanczak
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...