Skocz do zawartości

Baza danych na serwerze NAS

Polecane posty

Temat może nie raz już poruszany, ale dużo też się zmieniło w tym temacie.

Pierwszy raz pomysł na podłączenie bazy danych na serwerze NAS (QNAP i aplikacja Container Station) wpadł mi do głowy rok temu podczas wdrażania subiekta. Niestety okazał się niewypałem gdyż na tamte czasy dostępna była tylko wersja deweloperska bazy MSSQL. Wszystko działało, ale aktualizacja niestety czyściła cały kontener. Wtedy odpuściłem i postawiłem wszystko na laptopie i tak też korzystam do tej pory. 

Z racji tego, że wyszła już wersja MSSQL stabilna 14.0.3015.40 oczywiście darmowa Express, postanowiłem ponownie przetestować działanie Subiekta z bazą danych na NASie. Zaimportowałem moją bazę z laptopa i ku mojemu zdziwieniu wszystko nawet ładnie chodziło (podobnie jak na laptopie). Problem pojawił się ponownie podczas aktualizacji z wersji subiekta 18 na 19, tylko że nie wyrzuca mi już wszystkiego tylko wyskakuje błąd a dokładnie:

"Transakcja skojarzona z bieżącym połączeniem została zakończona, ale nie została usunięta. Należy usunąć transakcję, aby można było używać połączenia w celu wykonywania instrukcji SQL."

 

Czy może ktoś już przerabiał taki temat?

Link to postu

Hmm, a nie da rady zrobić downgrade, bo z podanej wersji, wynika że jest to 2017, może Insert jeszcze nie sprawdzał tej wersji, plus z niektórymi pojawiały się problemy, jak np. brak SP1 do 2014:

Aczkolwiek, rzeczywiście przydała by się jedna strona ze zgodnością SQL. Nie znalazłem na ich stronie :(

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...