Skocz do zawartości

Wymiar urlopu wypoczynkowego

Polecane posty

Pracownica zatrudniona jest od 2011 roku, w 2015 poszła na urlop macierzyński, potem rodzicielski. Pomiędzy rodzicielskim a wychowawczym wykorzystała zaległe 60 dni robocze urlopu wypoczynkowego. Od 21 listopada 2016 jest bez przerwy na wychowawczym. Umowa o pracę zakończyła się za porozumieniem stron 15 stycznia br.
Gratyfikant twierdzi, że w 2018 roku pracownica ma 3 dni urlopu wypoczynkowego. Skąd mu się bierze taki pomysł?

Link to postu

Jeśli do czasu rozwiązania umowy w roku 2018 pracownica była na urlopie wychowawczym, to nie należy jej się urlop wypoczynkowy za ten okres. Wygląda na to, że w tym przypadku Gratyfikant błędnie uznał, że należy jej się 3 dni urlopu za styczeń 2018.

Bardzo dziękuję za zgłoszenie. Błąd poprawimy w najbliższej, dużej wersji.

Link to postu

To przy okazji zwrócę uwagę na niewygodę przy rozwiązywaniu takiej umowy. Program nie chciał się zgodzić na jej zakończenie, bo w kolejnych okresach istniały wpisane absencje. Absencje rzecz jasna istniały, bo urlop wychowawczy był przecież dodany hurtem w momencie jego brania. Musiałem kasować miesiąc po miesiącu wszystkie przyszłe okresy urlopu wychowawczego. Może nie jest to jakaś straszna uciążliwość (zresztą, jak często pracownica na wychowawczym sama chce zakończyć stosunek pracy), ale przy okazji jakiejś aktualizacji można poprawić i to.

Link to postu

Bo nie zastanowiłem się, żeby wejść akurat w widok absencje odpowiednio przefiltrowany. Wszedłem w kalendarz i kliknąłem "usuń", ale w kalendarzu urlop jest "poszatkowany" na miesiące, więc usuwało tylko kawałek urlopu. Może gdyby tych miesięcy było 100, to bym zaczął kombinować jak to zrobić inaczej. A że było tylko kilkanaście...

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Wymiar urlopu wypoczynkowego
×
×
  • Dodaj nową pozycję...