Skocz do zawartości

import faktur z ifirma do Rachmistrza nexo

Polecane posty

Przedsiębiorca wystawia faktury dla osób fizycznych w programie ifirma. Czy istnieje możliwość importu faktur do Rachmistrza nexo tak, aby w ostateczności trafiały do nowego JPK, które będzie obowiązywać od 1.10.2020 roku? 

Uprzejmie proszę o instrukcję jak dokonać importu. W jakim pliku musiałyby być wygenerowane faktury z programu ifirma, aby się wczytały do Rachmistrza nexo? 

Czy jeśli faktury z ifirma wyeksportuje do xls to taki plik da się wczytać do Rachmistrza? 

Link to postu

Rachmistrz nexo nie obsługuje importu dokumentów z .xls.

W Państwa przypadku zalecałbym komunikację plikami JPK, jeżeli w programie u klienta jest możliwość wygenerowania zgodnego z najnowszymi wymaganiami, które zawierają wszystkie niezbędne informacje.

Zmiany prawne od października 2020 r. w programach księgowych linii nexo

InsERT nexo - Jak wczytać plik EPP (EDI++) dla biura rachunkowego?

InsERT nexo - Jak wczytać plik XML z danymi dla biura rachunkowego?

Link to postu

Szanowni Państwo, 

w ifirma wygenerowałam plik xml z JPK_FA za dany miesiąc i zapisałam na dysku. 

Wykonuję kroki zgodnie z nadesłaną instrukcją:

InsERT nexo - Jak wczytać plik XML z danymi dla biura rachunkowego?

Napotkałam problem na etapie wyboru w "dekretacja dokumentów" -> "Pobierz off-line". Po wyborze "Pobierz off-line" pojawił się komunikat, który załączam w wiadomości.

Dodam, że nie musiałam wpisywać żadnego hasła wybierając plik JPK_FA w formacie xml zapisany na dysku. Nie musiałam wybrać też nadawcy, choć dodałam nowego wcześniej w "nadawcy dokumentów".

Uprzejmie proszę o pomoc, co zrobić, aby możliwe było wgranie faktur sprzedażowych z ifirma (w postaci pliku JPK) do Rachmistrza nexo?

Czy lepiej z ifirma wygenrować plik JPK_FA czy JPK_VAT do wczytywania go do Rachmistrza nexo?

Bez tytułu.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...