Skocz do zawartości

Pusta kolumna JPK

Polecane posty

2 minuty temu, Nina Popławska napisał:

Sęk w tym, że mam zaznaczone to w opcji drukowania, na dole faktury wyświetla się oznaczenie, ale w kolumnie w tabeli nie.

Tak jak wspomniałem na początku poprzedniego postu - w kolumnach drukowane jest to, co jest zaznaczone w kartotece produktów. Proszę odpowiednie kody oznaczyć w odpowiednich produktach i będą się tam drukować. 
Chyba, że do dokumentu dodane są pozycję, które nie mają odpowiedników w kartotece, wówczas ta kolumna pozostanie pusta - oznaczenia dla całego dokumentu nie są przypisywane do poszczególnych pozycji, więc nie wiadomo w której pozycji miałyby się drukować.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź. Moja działalność powoduje, że usługi przeze mnie wykonywane są dość różnorodne wobec czego przy każdej fakturze muszę tworzyć nowe pozycje, które zazwyczaj już się nie powtarzają. Nie mam kartoteki tych usług, stąd pewnie cała sytuacja. Czy nie będą Państwo pracować nad rozwiązaniem pozwalającym oznaczyć JPK z poziomu tworzenia faktury? 

 

Pozdrawiam,

Nina 

Link to postu

Oznaczenia z poziomu dokumentu są możliwe - dokładnie tak jak teraz to Pani robi. Nie ma tylko możliwości przypisywania kodów do konkretnych pozycji i nie planujemy obecnie tu żadnych zmian, bo nie ma takiej potrzeby.

Zgodnie z nowym JPK kodami GTU oznacza się całe dokumenty, a nie poszczególne pozycje.

 

Natomiast jeśli bardzo Pani zależy na tych kodach na pozycjach to można do kartoteki dodać generyczny produkt o nazwie Usługa, ustawić w nim odpowiednie kody i ten produkt wybierać na dokument. Następnie bezpośrednio na dokumencie zmieniać jego nazwę i cenę na właściwą. To w efekcie da Pani oczekiwany rezultat.

 

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...