Skocz do zawartości

Faktura Vat marża - nowy JPK

Polecane posty

Witam,

nie mogę sobie poradzić z powiązaniem faktury vat marża sprzedaży z zakupem zgodnie z wytycznymi do nowego pliku jpk. Załóżmy, że sprzedałam używany telefon za 1123 zł z czego 123 zł to jest marża brutto. Wprowadzam fakturę w ewidencję vat marża sprzedaż - 100 zł netto marży 23 zł  vat 123 marża brutto, w zakładce jpk vat zaznaczam MR_UZ i wpisuję wartość brutto sprzedaży na zasadach marży:  kwotę Sprzedaż VAT marża 1100 zł tak?

A gdzie wpisuję kiedy i za ile kupiłam ten telefon - sens powiązania miał być taki, że US ma widzieć czy prawidłowo obliczyliśmy marżę, więc w sprzedaż miała być powiązana z zakupem - jak to fizycznie zrobić w Rachmistrzu? Jak dotąd nie wprowadzałam zakupów dotyczących sprzedaży w trybie marża do ewidencji vat, bo nie ma możliwości odliczenia vat z takich zakupów. Czy teraz takie zakupy mamy wprowadzać do ewidencji vat zakupów na stawce tzm? Skąd system będzie wiedział, że ta sprzedaż jest związana z zakupem np. z maja?

Link to postu

Dzień dobry,

proszę utworzyć sobie Ewidencję VAT zakup marża zgodnie z poniższym linkiem i tam wprowadzać zakupy objęte marżą. Wtedy też na zakładce JPK_VAT będzie mogła Pani uzupełnić kwotę nabyć związanych ze sprzedażą na zasadach marży, która pojawi się w nowym JPK_V7M/K.

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3758,jak-stworzyc-ewidencje-vat-zakupu-marza-w-programie-rachmistrz-gt.html

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...