Skocz do zawartości

pobraniówki InPost automatyczne księgowanie

Polecane posty

10 godzin temu, lagren ... eee kiedy 1.40? napisał:

Używam (i kilka innych osób z forum) programu emSzmal.

Widzę, że mają integracją z Sello. Pytanie tylko - czy może parsować pliczki CSV InPost czy z kolei jedynie PDF bankowe? Bo ja mam problem, że pliki bajowe mają w tytułach ucięte numery paczek :/ i dlatego nie mogę z wyciągów korzystać, zaś księguje z InPOst CSV...

Link to postu
Dnia 2.11.2020 o 09:44, lagren ... eee kiedy 1.40? napisał:

Używam (i kilka innych osób z forum) programu emSzmal.

Przepraszam za głupie pytanie. Kupiłem ten eSzmal, przeczytałem instrukcję. Ale za cholerę nie rozumiem, jak ma ten program, który ma swoją bazę SQL, odhaczyć pobraniówki bezpośrednio w Sello (który ma swoja inną bazę danych) na podstawie CSV pobranego z InPost. Czy może ktoś ma link dokładnie do elementu instrukcji, gdzie by to było wyjaśniane?

Link to postu

Wchodzisz na inpost. Logujesz się, generujesz plik pobrań (raporty COD) z okresu jaki cię interesuje. Ściągasz plik jako arkusz kalkulacyjny.

Emszmal. Kilkasz Moje_Rachunki>Konfiguracja_Pluginów . Wybierasz Plugin "Autoksięgowanie zamówień w Sello".

Kilkasz "Pokaż okno pluginu". Przechodzisz na zakładkę "Import pobrań kurierskich".

Wybierasz źródło danych jako Inpost (xls) i wybierasz plik - pobrany wcześniej raport.

Przechodzisz na zakładkę "Info" - możesz sobie odświeżyć, trzeba dać programowi kilka minut.

Jeśli "Ilość operacji w kolejce" jest większa od Zero > przechodzisz do zakładki "Operacje w kolejce" , to czego program nie umiał powiązać - księgujesz ręcznie.

Program oznaczył Ci w tej chwili transakcje w Sello, które czekały na płatność, jako opłacone - przenosisz je zbiorczo do zakończonych.

 

W/w nie rozwiązuje Ci rozliczania płatności w Subiekcie.

  • Lubię to 1
Link to postu
Cytat

a nie podpowiesz prosze, jakie masz ustawienia w podłączeniu do Sello w eSzmal? Czy jako "login" w jaki sposób masz wpisane? Bo ja probuje wstawiać "nick" z Sello i "imie i naziwsko" i mi odmawia połączenia... może tam coś specyficznego trzeba wpisać?

 

login: sa (ten od serwera sql). serwer: nazwa_serwera/komputera. Baza: Sello. Hasło: "u mnie puste". Identyfikacja płatności: u mnie wszystko za wyjątkiem "wymagaj podania numeru aukcji w tytule przelewu".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...