Skocz do zawartości

Sprzedaż wg pracowników - jak to działa

Polecane posty

Próbuję przenieść zawartość z raportu Sprzedaż wg pracowników, do innego zbiorczego raportu, który zbiera dane finansowe z wielu miejsc w firmie i nie jestem w stanie uzyskać, chociażby zbliżonych wyników. Z tego co już zauważyłem, to macie inne podejście do korekt - korygujecie wartość w bieżącym okresie, a wsteczny nie, ale ok to dam Sobie radę. Niestety, czasem nie ma kosztu magazynowego - tutaj nie wiem z czego to nawet wynika, jak liczycie go w raporcie - ja odniosłem się do partii i ich ruchów magazynowych i wychodzi mi ok, i jest zgodny z dokumentem źródłowym, a u was czasem wpada zero. Nawet nie wiem, co dalej trafię, bo co kombinuje, to nie jestem w stanie zgrać wyników z waszym raportem.

Czy jesteście w stanie udostępnić zapytanie, dla wersji szczegółowej per pracownik?

Link to postu

Nie planujemy udostępniania kodu raportów wbudowanych w nexo.

Raport "Sprzedaż wg pracowników" w większości przypadków koszt magazynowy pobiera z pozycji dokumentów (pole KosztMagazynowy). Jedynym wyjątkiem jest tu faktura zaliczkowa, która koszt dla pozycji musi pobrać z powiązanych wydań bo sama w sobie nie wykonuje ruchu magazynowego.

Link to postu

Koszt magazynowy na pozycji dokumentu jest wyliczany na moment wystawienia dokumentu więc jeśli towar był przyjęty z zerową ceną zakupu to i na dokumencie sprzedaży/wydania ten koszt będzie zerowy. Takie różnice można potem wychwycić poprzez raport podliczenie okresu lub korektę kosztów. Po wystawieniu korekty kosztów kwota korekty pojawia się na pozycji dokumentu w polu KorektaKosztuMagazynowego i wartość z tego pola jest również uwzględniana w raportach sprzedażowych.

Link to postu

Ok, czyli muszę znaleźć 100% własną drogę, bo wbudowany w NEXO raport, jest po prostu błędny, w tym scenariuszu - jeśli nie poprawiacie kosztu magazynowego, to wystarczy, że zostanie przyjęty PZ, towar sprzedany, a dopiero potem dotrze FZ z właściwymi cenami i wasz raport tego nie uwzględni. Okazuje się, że w tym momencie mój raport, jest za dokładny względem waszego :) Teraz już wiem, skąd drastyczne różnice zgodności. Gorzej, że na tej podstawie, Zysk pracowników, był zawyżany!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...