Skocz do zawartości

Problem z wykorzystaniem licencji

Polecane posty

Mam 3 licencje na Subiekt nexo Pro. 3 stanowiska komputerowe

Problem mam taki że włączam dwa komputery i subiekta loguje się na różnych użytkowników. Następnie przeloguje na jednym z nich na innego użytkownika. Działa jeszcze. Ale gdy włączę 3 stanowisko i chce się zalogować na jeszcze innego blokuje mnie że jest już wykorzystana licencja w całości. A to nie prawda, mam włączone 2 subiekty których są zalogowani użytkownicy.

Coś takiego się dzieje:

Stanowisko   użytkownik

1                         x

2                         y

2                         z

To jest nie prawda że na jednym włączonym Subiektcie jest dwóch użytkowników. Na tym stanowisku 2 był myk przelogowania użytkownika "Zmień użytkownika" . Ale dalej na tym stanowisku jest jeden subiekt uruchomiony a nie dwa. Mam przeczucia że problem jest z odświeżaniem wykorzystywanych licencji jest. A nic to nie da że się wciśnie się odśwież dane na innym stanowisku. Pomaga tylko reset serwera.

Link to postu

Niestety w tej sytuacji nie zawsze zamknięcie a potem otwarcie naprawia ten problem. A może struktura sieci ma znaczenie do poprawnego działania. U mnie serwer ma zawsze stałe IP ale już stanowiska dopietę do niego już nie(Dynamiczne IP). Panie Łukaszu  dziękuje za odp. , dobrze Pan mówi ale nie zawsze tak to działa jak to wszystko może sie zdawać i myśleć że powinno działać.Pozdrawiam

Moja struktura sieci:

                               Router

                              Switch  

Stan1 (Serwer)        Stan2       Stan3   Termanl płatniczy

 

Link to postu

U mnie jest taki szkopuł że na jednym stanowisku przewija się nawet 4 osoby dziennie się przelogowują i to i stąd niż owo pełne wykorzystanie licencji nie mogę otworzyć tego 3 stanowiska i pracownik musi restartować serwer mógł się zalogować na tym 3 stan. i też przez to nie działa cała firma.  Po prostu ma Subiekt ma problem odświeżaniem wykorzystanych licencji w moim rozumowaniu. Program -Klient nie serwer.

Link to postu

A

Cytat

Chodzi o to, by zamiast funkcji "Zmień użytkownika" restartować Subiekta Nexo (jako program - klienta, nie serwer) i na logować się na nowego użytkownika. Czyli nie dopuszczać do przelogowania. Przy takim podejściu nie zauważam problemów.

Ale czy ja na program - klient uruchomię ponownie Subiekta po wcześniejszych sesjach to nic nie da.  Zamiast Zmień użytkownika . Dalej problem nie rozumień tego. A na serwerze kiedy chcę się przelogować to działa zawsze nawet po 15 razy nic nie blokuję a na kliencie blokuję.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...