Skocz do zawartości

zakup do VAT marża nowy JPK

Polecane posty

Dzień dobry,

proszę o pomoc w następujacej kwestii: poprzez moduł "komunikacja->pobierz off-line EDI++" wczytuje faktury zakupu od klienta. Te faktury, sa fakturami kosztowymi do sprzedazy VAT marzą. DO tej pory, schematem dekretacji "wrzucałam" je jedynie do ksiąg, ale w związku z nowym JPK musze je też wykazać w JPK. Próbowałam zmodyfikować schemat,żeby dodać zapis VAT w rejestrze"zakupy dla  VAT marża", ale Rewizor na liscie wogóle nie pozwala wybrac tego rejestru zakupu, w liscie rozwijaniej pojawiają sie tylko "zwykłe" rejestry VAT. Jesli mam wybrać zwykły rejestr VAT to jak należy wpisać koszt żeby ostateczniew JPK ten zakup pojawił mi sie w kolumnie "ZakupVAT_marza" a nie w K_42 i K-43?

Z góry dziekuję za pomoc

Agnieszka Bartula

 

Link to postu

Od wersji 1.07 pliku EDI++ dostępna jest sekcja Dane o zakupach VAT marża (tylko do biura rachunkowego).

image.png.ad828e61d58f3cd19f935991c69544a7.png

Na jej podstawie jeżeli w schemacie dekretacji faktury sprzedaży marża jest zaznaczone „Automatycznie twórz zapisy zakupu dla VAT marża”, to automatycznie powstanie zapis zakupu marża.

image.thumb.png.9630f57c1ea97e56c36f211e7b72fdb9.png

W wersji deklaracyjnej InsERT nexo zostanie udostępniona możliwość tworzenia zapisu skojarzonego w transakcji VAT Dostawa krajowa - sprzedaż VAT marża, czyli importując do sprzedaży VAT marża lub dodając ją ręcznie, stworzy się zapis zakupu marża.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...