Skocz do zawartości

Dokument fiskalny i raport fiskalny

Polecane posty

Witam wszystkich.

Od 1.10 nastąpiły zmiany w JPK. Posiadam kasę fiskalną i do tej pory drukując raport dobowy, drukowałem także raport obrotów towarów zerujący, aby ręcznie w SubiekcieGT ściągnąć z magazynu sprzedane towary za pomocą modułu PA (dokument fiskalny). Kasa nie jest podłączona pod komputer. Obecnie księgowa żąda aby wysyłając do niej plik edi, znajdował się w nim raport fiskalny miesięczny. Gdy taki stworzyłem i wysłałem, sprzedaż detaliczna widnieje podwójnie (dokumenty fiskalne + raport fiskalny). Po usunięciu dokumentów fiskalnych, niestety wrzuca mi na magazyn z powrotem towary. Jak to załatwić? Czy zamiast dokumentów fiskalnych, wystawiać WZ a na koniec miesiąca tylko raport fiskalny? Jak to rozwiązujecie? Proszę o sugestie.

Link to postu

Podwójną sprzedażą, która znajduje się w pliku .EPP powinna zająć się księgowa, ponieważ to księgowość pilnuje, aby w pliku JPK_V7M/K sprzedaż nie była podwójnie ujęta. W pliku JPK_V7M/K paragon ma znacznik FP, czyli wykazywany jest tylko w części ewidencyjnej, a raport fiskalny wchodzi do części ewidencyjnej oraz deklaracyjnej, ale tak jak napisałem - to już kwestia księgowości.

Podsyłam link do obsługi JPK_V7M i JPK_V7K w systemie InsERT GT można go też podesłać księgowej ;) 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...