Skocz do zawartości

Podpowiadanie adresów e-mail w EA [sugestia] + pytania

Polecane posty

SUGESTIA 1
Przykładowo: Tworzę EA, w polo DO wyszukuję adresata, czyli wpisuję "Jan Kowalski" i nie podpowiada mi żadnej osoby.
Wpisuję w drugim kroku "Kowalski Jan" i wówczas podpowiada już mi "Kowalski Jan <jas@wp.pl>" na liście.
Czyli w NEXO, adresat już jest de facto zapisany ale ważne jest w jakiej kolejności wpisze imię i nazwisko, co oczywiście jest bardzo nieergonomiczne. 

Zasadniczo z tego co kojarzę (proszę mnie ewentualnie poprawić),  adresatów (adresy e-mail) można wpisywać bezpośrednio do karotek FI/OF.
Dodają się oni również chyba sami (ich adresy e-mail) do listy podpowiedzi gdy z nimi korespondujemy (nawet gdy nie są przypisani do żadnej FI/OF)

Opisywany problem zdaje się, że dotyczy adresatów dodanych do listy podpowiedzi samoczynnie (czyli tych poza kartoteką FI/OF)
 

PYTANIE 1
Czy w NEXO jest jakieś miejsce gdzie zbiorczo można zobaczyć wszystkie adresy dodane samoczynnie do listy podpowiedzi?
Edytować etykietę (np. Kowalski Jan ), ewentulanie usunąć dany adres e-mail? 


PYTANIE 2
Jak działa ten mechanizm dodawania samoczynnego adresów e-mail? 
Bo dziś zrobiłem tak, że dodałem nową OF, zdefiniowałem w jej kartotece adres e-mail i w ostatnim kroku wysłałem ofertę na wczesniej zdefiniowany adres.

Klient chwilę pozniej odpisał do mnie. 
Na liście podpowiedzi widzę 2 rekordy de facto z tym samym adresem e-mail, podejrzewam, że jeden z nich to adres z karoteki a ten drugi dodał się sam jak klient odpisał.
Dlaczego tak się dzieje?

 

Link to postu
16 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

SUGESTIA 1
Przykładowo: Tworzę EA, w polo DO wyszukuję adresata, czyli wpisuję "Jan Kowalski" i nie podpowiada mi żadnej osoby.
Wpisuję w drugim kroku "Kowalski Jan" i wówczas podpowiada już mi "Kowalski Jan <jas@wp.pl>" na liście.
Czyli w NEXO, adresat już jest de facto zapisany ale ważne jest w jakiej kolejności wpisze imię i nazwisko, co oczywiście jest bardzo nieergonomiczne. 

Zasadniczo z tego co kojarzę (proszę mnie ewentualnie poprawić),  adresatów (adresy e-mail) można wpisywać bezpośrednio do karotek FI/OF.
Dodają się oni również chyba sami (ich adresy e-mail) do listy podpowiedzi gdy z nimi korespondujemy (nawet gdy nie są przypisani do żadnej FI/OF)

Opisywany problem zdaje się, że dotyczy adresatów dodanych do listy podpowiedzi samoczynnie (czyli tych poza kartoteką FI/OF)
 

PYTANIE 1
Czy w NEXO jest jakieś miejsce gdzie zbiorczo można zobaczyć wszystkie adresy dodane samoczynnie do listy podpowiedzi?
Edytować etykietę (np. Kowalski Jan ), ewentulanie usunąć dany adres e-mail? 

Jawnie nie można, to jest ze wszystkich adresatów wyliczane na bieżąco. Etykieta ta jest nadawana na serwerze przez użytkownika konta pocztowego.

Ale jest książka adresowa. Mnemonik (Ctrl+Spacja -->AK). Tam możemy zobaczyć wszystkie adresy e-mail przypisane do naszych klientów.

Cytat


PYTANIE 2
Jak działa ten mechanizm dodawania samoczynnego adresów e-mail? 
Bo dziś zrobiłem tak, że dodałem nową OF, zdefiniowałem w jej kartotece adres e-mail i w ostatnim kroku wysłałem ofertę na wczesniej zdefiniowany adres.

Klient chwilę pozniej odpisał do mnie. 
Na liście podpowiedzi widzę 2 rekordy de facto z tym samym adresem e-mail, podejrzewam, że jeden z nich to adres z karoteki a ten drugi dodał się sam jak klient odpisał.
Dlaczego tak się dzieje?

Unikalność jest sprawdzana po całym ciągu. Klient używa innej nazwy na serwerze niż ta jaką Pan zapisał w nexo.  Klient odbierając od Pana wiadomość w polu Do zobaczy taką nazwę jaką używa Pan przed ostrym nawiasem (np.: Jan Kowalski <jas@wp.pl>)

 

Prosiłbym o zerknięcie w parametry klienta poczty. Może tam Pan ustawić w jaki sposób mają być podpowiadani adresaci. Jeśli ustawi Pan, że tylko po danych klientów, to będą zwracane tylko te wyniki, gdzie adres e-mail jest dopisany do klienta. Natomiast ustawienie danych klientów i pobranych wiadomościach spowoduje, że na liście wyników wyżej będą te adresy e-mail, które mają powiązania z klientami od tych, które są brane z wiadomości. 

parametry_klienta_poczty.png.637bde2fb2aeff8822a17bebd783798c.png

 

Edytowane przez Igor Bernakiewicz
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...