Skocz do zawartości

kasowanie / poprawianie faktur przesłanych do księgowości

Polecane posty

Dzień dobry,

przymierzam się do udostępnienia klientom biura programu subiekt 123 i mam pytania na które nie znalazłam odpowiedzi:

1. jak mogę usunąć faktury pobrane do programu księgowego - pierwsze faktury służyły do testowania, komunikacja online z rachmistrzem nexo? Co należy zrobić po stronie biura i po stronie Subiekta123

2. Czy klient po przesłaniu dokumentów do biura rach. może je zmienić / usunąć?

3. Jak można to zablokować lub jak biuro może się o tym dowiedzieć (w szczególności chodzi tu o poprzednie okresy rozliczeniowe)?

4. jak mogę zweryfikować fakturę wystawioną przez klienta przed jego pobraniem do programu księgowego? Tylko pdf?

 

Link to postu

Dzień dobry

6 godzin temu, Agnieszka ZW napisał:

1. jak mogę usunąć faktury pobrane do programu księgowego - pierwsze faktury służyły do testowania, komunikacja online z rachmistrzem nexo? Co należy zrobić po stronie biura i po stronie Subiekta123

Najprościej to po prostu usunąć dokumenty z Subiekta 123 oraz zaimportowane dokumenty do dekretacji z Rachmistrza. 

6 godzin temu, Agnieszka ZW napisał:

2. Czy klient po przesłaniu dokumentów do biura rach. może je zmienić / usunąć?

Tak, dokumenty można zarówno edytować jak i usuwać.

6 godzin temu, Agnieszka ZW napisał:

3. Jak można to zablokować lub jak biuro może się o tym dowiedzieć (w szczególności chodzi tu o poprzednie okresy rozliczeniowe)?

Nie ma możliwości blokowania dokumentów. Podczas edycji, usuwania lub dodawania dokumentów do okresu, który został już przesłany wyświetlana jest informacja dla klienta, że ten okres już został przesłany do księgowości.
Po takiej operacji klient powinien ponownie przesłać wybrany okres do księgowości.

6 godzin temu, Agnieszka ZW napisał:

4. jak mogę zweryfikować fakturę wystawioną przez klienta przed jego pobraniem do programu księgowego? Tylko pdf?

PDF lub drugie konto do Subiekta 123 dla księgowości i wówczas można przeglądać dokumenty u źródła.

Link to postu
50 minut temu, Aleksander Mynarek napisał:

Dzień dobry

Najprościej to po prostu usunąć dokumenty z Subiekta 123 oraz zaimportowane dokumenty do dekretacji z Rachmistrza. 

Tak, dokumenty można zarówno edytować jak i usuwać.

Niestety próba usunięcia dokumentu na poziomie Rachmistrza nexo nie jest możliwa przy imporcie on line - taki komunikat jest wyświetlany przy próbie usunięcia dokumentu. Jak to można inaczej zrobić?

W subiekcie usunęłam ale i tak na poziomie programu księgowego nic nie mogę usunąć nawet po ponownym pobraniu okresu.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...