Skocz do zawartości

Problem z dodaniem klienta o tym samym NIP - fundacja

Polecane posty

Witam, Mam do wystawienie fakturę na fundację ,,Zdążyć z pomocą" gdzie w nazwie zmieniane jest imię dziecka ale NIP zostaje. W subiekcie NEXO mam już wprowadzone 5 różnych nazw firmy pod tym samym NIPEM , ale kolejna nie chce się w żaden sposó dodać - wyskakuje za każdym razem błąd  ,,NIE USTAWIONO POWIĄZANEGO DOKUMENTU" . Po resecie raz prawie mi się udało ale przez przypadek nie wprowadziłem adresu ulicy , po edycji błąd nie dał już zapisać danych klienta. 
Próbowałem  z opcją ustawienia centrali innego klienta pod tym samym NIP jednak też jest to bezskuteczne. Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak ten bład zniwelować :( a faktura do wystawienie czeka. ... 

fundacja.jpg

Link to postu

Witam ponownie, udało mi się ominąć owy błąd  ustawiając kraj Polska w kartotece klienta w rubryce "Państwo" .  Jeśli się ustawi kraj owy błąd znika.  Zauważyłem że u innych klientów kraj Polska dodaje się automatycznie. 

Szkoda  że straciłem na dojście do tego sporo czasu.  Ale najważniejsze, że się udało :D 

Link to postu

Dzień dobry, 

Cieszę się, że problem udało się Panu rozwiązać. Nie potrafimy jednak powtórzyć tego problemu i stwierdzić w jakiej sytuacji tak się dzieje. Czy nadal ma Pan tego typu problemy przy zapisie klienta? Jeśli tak, to bardzo proszę o podanie dokładnego scenariusza oraz zrzut ekranu swojego domyślnego szablonu klienta.

Link to postu

Tak , ale problem występuje tylko przy tej firmie jeśli nie mam ustawionego kraju Polska.  Też ciężko mi stwierdzić w jakiej sytuacji to się dzieje bo na poprzednich fakturach z tym samym NIP błąd nie wystąpił.   Z tego co pamiętam to nie musiałem też wprowadzać centrali - tutaj od razu jest zapytanie czemu ten podmiot ma ten sam NIP i wymaga wprowadzenia Centrali 

Może też nakieruje dodatkowy błąd  pojawiające się przy okazji wprowadzania 

- błąd połączenia z GUS (pobiera dane ale wyświetla się błąd) - pobiera dane bez kraju i ten brak kraju blokuje zapis

 

Zgodnie z zyczeniem przesyłam szablon klienta 

 

 

szablon.jpg

Link to postu

Dziękujemy. 

Do wersji 20.0.0. dodamy małą poprawkę polegającą na tym, że gdy wystąpi taki błąd podczas zapisu to kliknięcie w ten błąd na dole kartoteki spowoduje podświetlenie pola, którego ten błąd dotyczy. 

Przyczyna tego problemu być może jest właśnie związana z pobieraniem danych z GUS. Przyglądniemy się temu tematowi do najbliższej wersji nexo.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Problem z dodaniem klienta o tym samym NIP - fundacja
×
×
  • Dodaj nową pozycję...