Skocz do zawartości

Błędnie sumowany PIT-11

Polecane posty

Witam,

zauważyłem, że w niektórych podmiotach błędnie był sumowany PIT11 za 2017 rok - wygląda to tak, jakby oprócz faktycznych kwot dodawał jeszcze kwoty (brutto, kup, netto, zaliczka, społeczne, zdrowotne) za jeden lub dwa miesiące więcej.

Przykładowo, jeśli wypłaty dla pracownika były 1000 miesięcznie od stycznia cały rok to w PIT11 powinno być 12000, a jest 14000 - a jeśli wypłaty były od lutego to zamiast 11000 w PIT11 jest 12000, itd..

Natomiast jeśli pracownik zaczynał od marca to PIT11 jest dobrze wyliczany.

Dodam, że na nexo przeszedłem z gt w styczniu 2017 i wtedy większość danych był przenoszona.

Teraz chciałem przetestować ten błąd na próbnym podmiocie, zrobiłem listy płac za 2017 i wygląda, że PIT11 wyliczył dobrze.

Link to postu

Dzień dobry,

 

Deklaracja PIT-11 pobiera dane wg daty wypłaty a nie miesiąca danego roku - czyli, np wypłata za grudzień poprzedniego roku wypłacona w styczniu, roku za który wystawiamy PIT-11, trafi na deklarację, natomiast wypłata za grudzień, roku za który wystawiamy PIT-11, wypłacona w styczniu kolejnego roku, na deklarację nie trafi.

 

Proszę pod tym kątem zweryfikować deklarację.

Link to postu
Dnia ‎2018‎-‎02‎-‎17 o 12:43, Rafał Kiliman napisał:

Witam,

zauważyłem, że w niektórych podmiotach błędnie był sumowany PIT11 za 2017 rok - wygląda to tak, jakby oprócz faktycznych kwot dodawał jeszcze kwoty (brutto, kup, netto, zaliczka, społeczne, zdrowotne) za jeden lub dwa miesiące więcej.

Przykładowo, jeśli wypłaty dla pracownika były 1000 miesięcznie od stycznia cały rok to w PIT11 powinno być 12000, a jest 14000 - a jeśli wypłaty były od lutego to zamiast 11000 w PIT11 jest 12000, itd..

Natomiast jeśli pracownik zaczynał od marca to PIT11 jest dobrze wyliczany.

Dodam, że na nexo przeszedłem z gt w styczniu 2017 i wtedy większość danych był przenoszona.

Teraz chciałem przetestować ten błąd na próbnym podmiocie, zrobiłem listy płac za 2017 i wygląda, że PIT11 wyliczył dobrze.

Dzień dobry,

u mnie występuje taki sam problem. Wypłaty zawsze są ostatniego dnia miesiąca czyli za styczeń - 31.01.2017, za luty - 28.02.2017 itd. do końca roku. Pomimo tych dat kwoty w pit-11 są o dwa miesiące wyższe.

W czym może być problem?

Ewa

Link to postu

D

3 godziny temu, Ewa Cieloszyk napisał:

Dzień dobry,

u mnie występuje taki sam problem. Wypłaty zawsze są ostatniego dnia miesiąca czyli za styczeń - 31.01.2017, za luty - 28.02.2017 itd. do końca roku. Pomimo tych dat kwoty w pit-11 są o dwa miesiące wyższe.

W czym może być problem?

Ewa

Proszę w danych wdrożeniowych pracownika sprawdzić czy nie ma jakiś wartości wpływających na uzyskany przychód i koszty pracownika.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Błędnie sumowany PIT-11
×
×
  • Dodaj nową pozycję...